Philips Momentum 436M6VBPAB - monitor, który pozwoli docenić HDR

Philips Momentum 436M6VBPAB - monitor, który pozwoli docenić HDR

HDR w przypadku PC to wciąż raczkująca technologia i przeważnie monitory wspierające szeroki zakres tonalny oferują zbyt niską jasność, by pokazać potencjał tkwiący w tym rozwiązaniu. Philips pochwalił się jednak nowym modelem z certyfikatem DisplayHDR 1000.

Momentum 436M6VBPAB to 43-calowy monitor z panelem VA o rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli). Za sprawą takich certyfikatów, jak DisplayHDR 1000 i UHDA, urządzenie zapewnić ma nam świetne wrażenia podczas korzystania z funkcji HDR, o co zadbają także 97,6% pokrycie palety kolorów DCI-P3,maksymalna jasność przekraczająca 1000 nitów, strefowe wygaszanie podświetlenia (local dimming) zapewniające głębszą czerń i 10-bitowa matryca (ściślej rzecz ujmując 8-bit + FRC). Warto też wspomnieć, że czas reakcji matrycy wynosi 4 ms (GtG), z kolei input lag powinien spełnić wymagania graczy, ponieważ nie przekracza 21 ms (tryb Low Input Lag), a kontrast statyczny wynosi 3000:1. Poza tym, sprzęt otrzymał także obsługę Variable Refresh Rate (VRR), która synchronizuje pracę GPU z odświeżaniem wyświetlacza, aczkolwiek nie ujawniono w jakim zakresie pracuje ta technologia w tym przypadku.

Philips Momentum 436M6VBPAB to jeden z nielicznych monitorów PC, który pozwoli nam docenić potencjał technologii HDR

Szkoda jednak, że maksymalna częstotliwość odświeżania wynosi tu tylko 60 Hz, to oznacza, że wydaje się mało prawdopodobnym, że monitor ten wspierać będzie FreeSync z Low Framerate Compensation. Momentum 436M6VBPAB korzysta z panelu MVA z antyrefleksyjną powłoką i technologią kropki kwantowej (Quantum Dot), co powinno przełożyć się na żywsze kolory. Nie zabrakło też typowego dla Philipsa podświetlenia Ambiglow, które korzysta z LED-ów do rzucania kolorów na ścianę za ekranem. Jeśli zaś chodzi o dostępne złącza, to otrzymujemy 1x DisplayPort 1.2, 1x mini DisplayPort 1.2, 1x HDMI 2.0, 1x USB typu C, 2x USB 3.0 oraz audio jack 3,5 mm. Całości dopełniają głośniki stereo o mocy 7 W każdy, wspierające system DTS Sound oraz pilot ułatwiający kontrolę monitora. Nie znamy jeszcze daty premiery Momentum 436M6VBPAB, ale cena sprzętu na rynku europejskim wynosić ma 800 EUR.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Philips Momentum 436M6VBPAB - monitor, który pozwoli docenić HDR

 0