Philips prezentuje monitory serii E9 z ekranem IPS

Philips prezentuje monitory serii E9 z ekranem IPS

Philips zaprezentował najnowszą serię monitorów E9, flagowy model 276E9QJAB do sprzedaży trafi w marcu. Całą serię ma wyróżniać uniwersalność oraz eleganckie wzornictwo.

Flagowy model Philips 276E9QJAB ma wąskie ramki i cienki profil, a stopka monitora została wykonana w całości z aluminium. Urządzenie wyposażono w matrycę IPS typu Ultra Wide-Color pokrytą powłoką Anti-Glare, która ma redukować refleksy świetlne. Co do kolorów, to monitor korzysta z bogatej przestrzeni barw - 124% palety sRGB. Warto dodać, że monitor ma rozdzielczość Full HD. Współczynnik kontrastu wyświetlacza to 1000:1, przy maksymalnej jasności podświetlenia 250 cm/mi czasie reakcji na poziomie 5 ms. Dodatkowo, w obudowie monitora osadzono głośniki stereo o mocy 3 W każdy. Urządzenie wyposażono w złącza: VGA, HDMI oraz DisplayPort 1.2. Urządzenie ma kosztować 799 złotych.

Flagowy model do sprzedaży trafi już w marcu, natomiast kolejne modele trafią do sprzedaży w ciągu kilku miesięcy

philips 276E9

Oprócz opisanego wyżej modelu 276E9QJAB, Philips doda też do sprzedaży w kolejnych miesiącach nowe modele z serii E9. Jeszcze w tym miesiącu na półki sklepowe mają trafić kolejne 27-calowe modele 276E9QDSB i 276E9QSB. Wyposażono je w ten sam ekran IPS, ale nie mają wbudowanych głośników i mają mniej złączy. Na przełomie maja i czerwca do sprzedaży mają trafić modele o przekątnych 21,5 oraz 23,8 cala. W serii E9 mają też być bardziej zaawansowane modele mające zakrzywioną matrycę o przekątnych 27 (rozdzielczość Full HD) i 31,5 cala (rozdzielczość QHD). Warto jeszcze dodać, że urządzenia korzystają z technologii Flicker-Free, SmartImage Came czy LowBlue. Ceny tych monitorów nie są na razie znane. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Philips prezentuje monitory serii E9 z ekranem IPS

 0