Philips przedstawia energooszczędny, ekologiczny monitor 272B1G

Philips przedstawia energooszczędny, ekologiczny monitor 272B1G

Philips wprowadza na rynek monitor 272B1G, który ma być niezwykle energooszczędnym i ekologicznym monitorem, oferującym kilka funkcji, które będą idealne dla praktycznie każdego biura. Szeroka gama energooszczędnych funkcji, które oferuje ten monitor, obejmuje wszystko, od trybu Low Blue po obudowę stworzoną w 100% z materiału pochodzącego z recyklingu opakowań. Monitor Philips 272B1G wyposażono w wyświetlacz Full HD, czyli o rozdzielczości 1920 x 1080, co jest wystarczającą wartością do domowego biura, przy matrycy o przekątnej 27 cali. Monitor ten posiada również częstotliwość odświeżania większą, niż standardowe w tego typu konstrukcjach 60 Hz. Częstotliwość odświeżania tego monitora wynosi 75 Hz.

Philips wprowadza na rynek monitor 272B1G, który ma być niezwykle energooszczędnym i ekologicznym monitorem, oferującym kilka funkcji, które będą idealne dla praktycznie każdego biura.

Monitor Philips 272B1G posiada tryb Low Blue, który ogranicza ilość promieni ultrafioletowych, mogących powodować uszkodzenie oczu. Niebieskie światło o krótkiej długości fal z wyświetlaczy LED może powodować uszkodzenie oczu i nawet powodować degradację wzroku po czasie. Technologia ta jest idealna dla użytkowników, którzy spędzają przed monitorem dużo czasu. Kolejną ciekawą cechą tego monitora jest zerowy pobór mocy dzięki przełącznikowi 0 W. Jest to zwykły, analogowy wyłącznik umieszczony z tyłu monitora, który jednym naciśnięciem umożliwia całkowite odłączenie prądu. Pozwala to całkowicie ograniczyć pobór prądu przez urządzenie, gdy nie jest używane, ale nie ukrywajmy, to samo umożliwia zwykły przedłużacz z wyłącznikiem.

Producent podkreśla również, że monitor ten wyposażono w niezwykle wydajny zasilacz oraz nową technologię podświetlenia LED, która utrzymuje jasność i kolor, zużywając znacznie mniej energii. Inną, pozwalającą na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, funkcją jest PowerSensor. technologia ta wytwarza nieszkodliwe sygnały podczerwieni w celu ustalenia, czy użytkownik patrzy obecnie na monitor. Jeśli użytkownik nie jest obecny, monitor zmniejszy jasność. Może to obniżyć koszty energii nawet o 70 procent, a nawet przedłużyć żywotność monitora. Monitor wyposażono w DisplayPort, HDMI, D-Sub i DVI oraz 4 porty USB 3.2. Cena oraz dostępność póki co są nieznane.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Philips przedstawia energooszczędny, ekologiczny monitor 272B1G

 0