Pico Interactive pokazuje samodzielne zestawy VR Neo 2 i Neo 2 Eye

Pico Interactive pokazuje samodzielne zestawy VR Neo 2 i Neo 2 Eye

Pico Interactive ogłosiło, że nowe zestawy VR z linii Pico Neo są już dostępne. Zarówno Neo 2, jak i Neo 2 Eye zostały opracowane z myślą o dostarczaniu kluczowych rozwiązań VR na rynek korporacyjny i zostały zaprojektowane z myślą o biznesie. Samodzielne zestawy Neo 2 VR firmy Pico oferują rozdzielczość 4K, funkcjonalność dla przedsiębiorstw z sześcioma stopniami swobody i wbudowane głośniki stereo. Zestawy słuchawkowe są wyposażone w wygodny i higieniczny interfejs twarzy PU oraz unikalną przeciwwagę dla dłuższego użytkowania. Producent twierdzi również, że zestawy oferują dużo miejsca dla użytkowników, którzy noszą okulary korekcyjne. Zestawy są napędzane przez mobilną platformę Qualcomm Snapdragon 845 z Boundless XR.

VR zyskuje nie tylko na popularności wśród graczy, ale także w biznesie.

Pico współpracowało z Tobii przy wariancie Neo 2 Eye, czego efektem jest funkcja śledzenia wzroku, co odróżnia ten wariant podstawowego modelu. Śledzenie wzroku powinno umożliwić przedsiębiorstwom zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa pracy, a także pomóc w lepszym zrozumieniu zachowań klientów i zwiększeniu wydajności szkoleń. "Fantastycznie jest ściśle współpracować z Pico przy nadzwyczajnym Neo 2 Eye i umożliwić użytkownikom korporacyjnym i zawodowym odblokowanie większej wydajności operacyjnej, dostarczenie silnych informacji dla użytkowników, ulepszenie szkoleń, symulacji i możliwości rozwoju produktu"- powiedział Anand Srivatsa, dyrektor generalny działu Tobii Tech.

Aby zwiększyć liczbę wyświetlanych klatek na sekundę, wierność grafiki i wydajność baterii, Neo 2 Eye oferuje dynamiczne renderowanie z wykorzystaniem opracowanej we współpracy z Nvidią i HTC technologii Tobii Spotlight w celu zmniejszenia obciążenia w niektórych aplikacjach nawet o 72%. Technologia ta renderuje bardziej szczegóły obraz, tam gdzie patrzy użytkownik, nie marnując zasobów na pozostałe obszary. Ponadto Pico nawiązało współpracę z innymi firmami, takimi jak Mozilla, aby wprowadzić przeglądarkę Firefox Reality Browser do jej zestawów VR, zapewniając bardziej angażujące środowisko pracy, co zdaniem firmy jest jeszcze bardziej potrzebne w czasie pandemii COVID-19. Zestaw Pico Neo 2 VR można  kupić bezpośrednio w Pico w cenie 699 USD. Koszt Neo 2 Eye to z kolei 899 USD.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pico Interactive pokazuje samodzielne zestawy VR Neo 2 i Neo 2 Eye

 0