Pierwsza na świecie płyta główna na 12 kart graficznych - raj dla górników?

Pierwsza na świecie płyta główna na 12 kart graficznych - raj dla górników?

Wydobycie kryptowalut przeżywa obecnie swoją kolejną młodość dzięki niesamowitemu wzrostowi wartości pozyskiwanych cyfrowych dóbr. "Górnictwo" oparte o GPU jest od długiego czasu najbardziej efektywną i dostępną formą wydobycia, a Biostar jest jednym z filarów tej formy zarobku, który pomaga w tworzeniu odpowiednich platform dla tego przemysłu.

Od czasów serii H81A i TB85 firma ta jest jedną z ulubionych marek górników, którzy cenią jej produkty za rozsądne dobieranie ceny do możliwości oraz dotychczasowe płyty dla sześciu kart graficznych. Doświadczenie zdobyte na tym polu oraz współpraca z klientami zaowocowała stworzeniem najbardziej innowacyjnej płyty głównej przeznaczonej do budowy koparek. Już podczas targów Computex 2017 Biostar pokazywał konstrukcje pozwalające na jednoczesne podłączenie aż 8 kart graficznych, co spotkało się z ogromnym entuzjazmem odbiorców. Teraz firma kolejny raz zaskakuje i ogłasza pierwszą na świecie płytę, która może jednocześnie obsłużyć 12 kart graficznych - TB250-BTC PRO, stworzoną została specjalnie na potrzeby górników. Standardowe konstrukcje posiadają przeważnie wsparcie dla 6 GPU. Biostar pozwala na tandemową pracę 12 kart, co pozwala na 200% przyspieszenie w osiągnięciu zwrotu z inwestycji. Nie da się ukryć, że oszczędności są spore. Jedna płyta główna, która pozwala na zbudowanie platformy o możliwościach dwóch platform, to już na starcie oszczędność liczona w setkach złotych. Jeśli dodać do tego wszystkiego sugerowaną cenę producenta, ustalona na poziome 129 dolarów, to powstaje nam konstrukcja, którą górnicy wykupią jeszcze zanim pojawi się na półkach sklepowych. 

Biostar szykuje się do podboju rynku dedykowanego wydobyciu kryptowalut. Biostar TB250-BTC PRO ma szansę na zdobycie wielu klientów i płyta powinna bardzo szybko zniknąć z magazynów.


Biostar TB250-BTC PRO współpracuje z procesorami Intel Skylake i Kaby Lake pod LGA 1151. Oprócz tego posiada dwa sloty DDR4-2133/2400 i sześć gniazd SATA 6 Gb/s. Na tylnym panelu znalazły się standardowe porty PS/2 zarówno dla myszy i klawiatury, co jest ukłonem w stronę użytkowników KVM-ów oraz DVI. Oczywiście obecne są również porty USB wersji 2.0 i 3.0, zestaw wyjść audio oraz 1Gbps LAN. Co jednak najbardziej istotne, w tym przypadku złącza PCIe 3.0 x1 zostały podłączone bezpośrednio do chipsetu, co w przeciwieństwie do produktów konkurencji, daje brak ograniczeń w przepustowości. Producent deklaruje, że przy zamontowanych sześciu kartach Radeon RX 470 i sześciu GeForce GTX 1060 wydajność sięga 246,6 MH/s, a koszt inwestycji zwraca się po 79 dniach, przy czym zwrot kosztów przy osobnych platformach trwa 18 dni dłużej.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pierwsza na świecie płyta główna na 12 kart graficznych - raj dla górników?

 0