Pierwsze dedykowane karty graficzne od Intela w 2020 roku

Pierwsze dedykowane karty graficzne od Intela w 2020 roku

Popularny producent CPU oficjalnie zapowiedział wprowadzenie do masowej sprzedaży dedykowanych grafik i to już niebawem. Czy nowe układy będą mogły rywalizować z największymi gigantami?

Intel potwierdził, że jego pierwsza dedykowana karta graficzna trafi do sprzedaży w 2020 roku. Taki krok oznacza zupełnie nowy początek w układzie sił pomiędzy wielkimi firmami, czyli NVIDIA oraz AMD. Pozwoli on także zwiększyć pole wyboru dla osób poszukujących wydajnych układów graficznych, jak również dać potencjalnego kopniaka dla pozostałych graczy do lepszego rozwoju swoich flagowych produktów. Obecna sytuacja nie przedstawia się kolorowo, gdyż praktycznie cały rynek przejęła zielona strona mocy. Interesującą kwestią pozostaje też fakt jak poradzi sobie bezapelacyjny lider wśród procesorów, Intel i czy zaoferuje godne zainteresowania podzespoły mogące zbliżyć się do poziomu oferowanego przez twórcę GeForce.

Nowe karty graficzne Intela zadebiutują w 2020 roku

Pierwsze dedykowane karty graficzne od Intela w 2020 roku

Niestety Intel nie pochwalił się szczegółowymi informacjami odnośnie nowych GPU przez co nie wiemy praktycznie nic o architekturze lub technologii procesowej. Jednak teoretycznie możemy mieć do czynienia z czymś więcej niż tylko przeciętnymi kartami graficznymi. Według Ashraf Eassa z TheMotleyFool, wspomniany projekt nosi kodową nazwę Arctic Sound i zawiera dokładnie dwa produkty. Jeden z nich skoncentruje się na przesyłaniu wideo w centrach danych zaś drugi obsłuży bardziej wymagające gry wideo. Do premiery pozostały jeszcze około dwa lata, więc firma ma jeszcze sporo czasu na dopięcie ostatecznych szczegółów do końca. Miejmy nadzieję, że zwrócą na siebie uwagę też ceną za dany model, ponieważ obecne wartości kart graficznych nie napawają optymizmem. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pierwsze dedykowane karty graficzne od Intela w 2020 roku

 0