Pierwsze komputery z Threadripperami od IBuyPower i Della już w sprzedaży

Pierwsze komputery z Threadripperami od IBuyPower i Della już w sprzedaży

Pierwsza platforma HEDT od AMD jest praktycznie tuż za rogiem i producenci PC prezentują już swoje oferty bazujące na procesorach Threadripper.

Mowa tu konkretnie o Dellu i jego marce Alienware oraz IBuyPower, czyli producencie specjalizującym się w tworzeniu wydajnych PC z dużą opcją konfiguracji. Ceny ich nowych PC z Threadripperami na pokładzie zaczynają się od 1699 USD (z 12-rdzeniowym modelem) za sprzęt od IBP oraz przeszło 2999 USD (z 16-rdzeniowym 1950X) za komputer Alienware. Najtańsze konfiguracje sparowane są z kartami graficznymi GeForce GTX 1060 (nasuwa się dość oczywiste pytanie, czemu nie Radeon RX 580) i jedynie 8 GB pamięci RAM typu DDR4 (raczej mało prawdopodobne, że ktoś przymierzający się do urządzenia z Threadripperem zadowoli się tak małą ilością RAM).

Pierwsze komputery z Threadripperami trafiają właśnie do sprzedaży i jak można było się spodziewać, do najtańszych nie należą

Poza tym, podstawowa oferta IBP posiada 1 TB dysk w przestarzałej technologii HDD, nie zapewnia systemu operacyjnego i w zestawie nie znajduje się też monitor. Biorąc pod uwagę, że 1920X wyceniony został na 799 USD, to za pozostałe 900 USD samodzielnie znaleźć można lepsze komponenty. Wciąż pozostaje jednak kwestia tego, ile kosztować będą płyty główne z chipsetem X399. Według konfiguratora IBP, decydując się na model X399 TAICHI od ASRock możemy zaoszczędzić nieco pieniędzy, ale za flagowego X399 ROG ZENITH od Asusa dopłacić trzeba do podstawowej kwoty aż 272 USD. Wszystkie propozycje Della wyposażono zaś w topowe procesory Threadripper 1950X z autorskimi obudowami i płytami głównymi.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pierwsze komputery z Threadripperami od IBuyPower i Della już w sprzedaży

 0