Pierwsze prognozy dotyczące nowych iPhone'ów

Pierwsze prognozy dotyczące nowych iPhone'ów

Mimo iż premiera kolejnych iPhone'ów najprawdopodobniej będzie miała miejsce dopiero w przyszłym roku, to już zaczęły się pojawiać pierwsze prognozy na temat nowych modeli.

Ming-Chi Kuo, znany analityk KGI Securities, przedstawił swoje prognozy dotyczące nowej linii iPhone'ów, która do sprzedaży miałaby trafić w przyszłym roku. Można różnie podchodzić do wypowiedzi pana Kuo, jednak warto wspomnieć, że większość jego przypuszczeń się potwierdza. Według analityka Apple zaprezentuje nam trzy nowe modele - dwa z nich wyposażone będą w ekran OLED, natomiast trzeci w LCD. Modele z ekranem OLED mają mieć wyświetlacze o przekątnej 5,8 cala oraz 6,5 cala, natomiast urządzenie z ekranem LCD ma być 6,1 calowe. Warto przypomnieć, że zaletami ekranów OLED są między innymi: nieskończone kąty widoczności czy 1000-krotnie szybsze odświeżanie w porównaniu do ekranów LCD. Co więcej, nowe iPhone'y mają być pozbawione ramek, podobnie jak iPhone X. 

Prognoz Kuo nie można traktować jak bajek, gdyż większość jego przypuszczeń się sprawdza

Co do ceny analityk zakłada, że nowy iPhone z wyświetlaczem LCD miałby kosztować między $649 a $749 w Stanach Zjednoczonych, a więc w przeliczeniu na polski złoty cena plasowałaby się między 2360 zł a 2725 zł, czyli była dużo niższa niż za iPhone'a X. Urządzenia z wyświetlaczem OLED zapewne będą kosztować więcej. Warto jeszcze wspomnieć, że Apple prezentuje "zupełnie" nowe modele co dwa lata, a więc kolejnej prezentacji spodziewamy się w drugiej połowie przyszłego roku i będą to zapewne warianty "odświeżone". Pozostaje nam czekać na więcej danych dotyczących specyfikacji oraz potwierdzenie prognoz Ming-Chi Kuo.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pierwsze prognozy dotyczące nowych iPhone'ów

 0