Pierwsze smartfony z obsługą 5G jeszcze przed 2019 rokiem?

Pierwsze smartfony z obsługą 5G jeszcze przed 2019 rokiem?

Firmy takie jak Samsung czy Huawei dążą do wprowadzenia łączności 5G w swych urządzeniach. Jednak jak się okazuje wielu deweloperów może zrobić, to jeszcze wcześniej niż domyślnie zakładano.

Pierwsze telefony obsługujące nowy standard 5G będą z oczywistych względów flagowymi modelami, ale Qualcomm finalnie wprowadzi tę technologię również w tańszych wydaniach. Durga Prasad Malladi z Qualcomm Engineering SVP, stwierdził ponadto, że niektórzy producenci sprzętu planują zaimplementować 5G jeszcze przed pierwotnie ustalonym terminem w 2019 roku (wielu ekspertów w usłudze mobilnej 5G upatruje prawdziwej rewolucji). Co ciekawe do tego momentu prawie nikt nie raczył wspomnieć o takim scenariuszu. Czy to oznacza, że wkrótce giganci pokroju Samsunga, Apple bądź Huawei ogłoszą światu pierwsze warianty telefonów obsługujących 5G? Oczywiście na ten moment ciężko to jednoznacznie stwierdzić.

Pierwsze modele smartfonów wykorzystujących standard 5G mogą pojawić się jeszcze przed planowanym 2019 rokiem

Notabene trzeba wspomnieć, iż ZTE planował wprowadzić pierwsze słuchawki z nową technologią, aczkolwiek 7-letni zakaz nałożony przez rząd Stanów Zjednoconych zniweczył ów cel. Jak wielokrotnie pisaliśmy sankcja uniemożliwia nabywanie produktów pochodzących od amerykańskich twórców, wliczając w to właśnie Qualcomma. Całkiem możliwe, że ostatecznie zostanie on zniesiony, ponieważ prezydent USA Donald Trump postanowił stanąć w obronie chińskiej firmy i rozpocząć odpowiednie działania w tym temacie. Pan Malladi zaznaczył przy okazji, że technologia 5G wykracza daleko poza smartfony, dzięki czemu może być wykorzystana w laptopach. Istnieje realna szansa na zobaczenie przenośnych ultrabooków z układem Snapdragona, które są w stanie obsłużyć rzeczone rozwiązanie. A wy myślicie, że producenci smartfonów rzeczywiście wypuszczą swoje modele z 5G odrobinę szybciej?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pierwsze smartfony z obsługą 5G jeszcze przed 2019 rokiem?

 0