Pierwsze suckesy EVOLVE by ITHardware.pl

Pierwsze koty za płoty, EVOLVE by ITHardware.pl ze swoim pierwszym znaczącym sukcesem na scenie Counter Strike Global Offensive, zaledwie po kilku dniach swojej działalności.

Go4CS:GO Europe January 2018 Finals

W czwartek 15 lutego 2018 roku odbyły się finały Go4CS:GO Europe. Łącznie w zmaganiach wzięło udział 8 drużyn w tym aż 5 z Polski. Oprócz naszej reprezentacji mogliśmy śledzić poczynania drużyn takich jak: BynieS, ProXima Gaming Academy, Donkey Punchin Kangaroos czy Atlantic.gg.

Rozgrywki

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się ze słowackim Second Wind, z którym bez większych problemów wygraliśmy 16:8 na mapie de_cbble. Po przejściu do półfinałów czekała na nas węgierska drużyna - Nice Gaming. Starcie toczyło się na mapie de_cache. Tutaj przeciwnicy postawili nam się nieco bardziej i po bardzo wyrównanym pojedynku ostatecznie wygraliśmy wynikiem 22:18 rozgrywając przy tym aż dwie dogrywki. W finale czekała na nas kolejna drużyna z Węgier -  Neternity. Niestety ulegliśmy na pierwszej mapie czyli de_mirage 16:11 pomimo trzy punktowej przewagi po pierwszej połowie. Kolejne starcie odbyło się na de_cache i po bardzo wyrównanej walce udało nam się zwyciężyć 16:14, co dało nam jeszcze szansę na ostateczną wygraną. Remisując 1:1 w mapach musieliśmy rozstrzygnąć to spotkanie na trzeciej mapie, padło na de_cbble. Pierwszą połówkę zwyciężyliśmy 10:5, po zmianie stron nasi rywale doprowadzili do wyrównania, dlatego musieliśmy rozegrać jeszcze dogrywkę. Cała mapa zakończyła się wynikiem 19:17 i to ostatecznie EVOLVE by ITHardware.pl triumfuje w całym turnieju i wygrywa 500 euro.

Drużyna i wsparcie

Jesteśmy bardzo dumni z naszych zawodników i odniesionego sukcesu, który odnotowali dosłownie kilka dni po podpisaniu kontraktów. Mamy nadzieję, że to zwycięstwo to nie przypadek tylko bardzo dobry początek czegoś większego. Nasza reprezentacja przez cały turniej miała bardzo duże wsparcie mentalne wśród naszej organizacji, co pewnie pomogło im w wygranej całego turnieju. Cieszymy się ze zwycięstwa i jednocześnie wyciągamy wnioski z błędów, które popełniliśmy w trakcie trwania meczów.

Najbliższe spotkania

Już w sobotę 17 lutego o godzinie 14 przyjdzie nam się zmierzyć z utalentowaną drużyną SLAVGENT w CS:GO 5on5 Major League Spring 2018 Europe. Natomiast w poniedziałek 19 lutego o godzinie 17 podejmiemy POMPA TEAM w ramach kwalifikacji do Pucharu Polski Cybersport. Transmisję z tego meczu będzie można śledzić na oficjalnym streamie zorganizowanym przez ESL Polska (https://www.twitch.tv/esl_csgo_pl)