Pierwsze urodziny Fortnite startują za kilka dni. Gra odniosła spory sukces

Pierwsze urodziny Fortnite startują za kilka dni. Gra odniosła spory sukces

W przyszłym tygodniu w Fortnite startuje kolejne specjalne wydarzenie, które tym razem związane jest z urodzinami bijącego rekordy popularności tytułu. 

Wbrew pozorom istnienie Fortnite nie rozpoczęło się od wypuszczenia pod koniec września bijącego wszelkie rekordy popularności trybu Battle Royale, a nieco wcześniej za sprawą lipcowego debiutu multiplayera opartego na rozgrywce kooperacyjnej i strzelaniu do hordy zombiaków. Właśnie z tego powodu deweloperzy postanowili za kilka dni, czyli 24 lipca rozpocząć świętowanie pierwszej rocznicy tego ważnego, ale oczywiście nie kluczowego dla nich wydarzenia. Począwszy od wtorku pojawią się specjalne zadania oraz różnego rodzaju wyzwania, za których ukończenie zgarniemy sporo interesujących kosmetycznych bonusów takich jak dedykowane stroje. Dodatkowo wszelkie pozytywnie wykonane challenge w BR upoważnią nas do odebrania pakietu urodzinowego. Za zadanie oponentom 1000 punktów obrażeń otrzymamy emotikone Urodziny Fortnite, taniec przy tortach urodzinowych oznacza dostanie graffiti Wszystkiego Najlepszego. Natomiast zaliczenie kompletu 3 wyzwań oznacza dostanie plecaka Tort Urodzinowy, a za zagranie 14 meczów przysługuje 5000 punktów doświadczenia.

Już 24 lipca rozpoczyna się świętowanie pierwszych urodzin Fortnite. W związku z tym Epic Games zaplanowało sporą ilość ciekawych atrakcji takich jak zadania, za których wykonanie możemy zgarnąć interesujące bonusy.

Oczywiście Epic Games nie zapomina również o fanach podstawowego trybu, jakim jest Ratowanie Świata. Mianowicie za przejście urodzinowej misji dostaniemy Ramirez z Brygady Urodzinowej. Poza tym autorzy zachęcają graczy do zbierania talonów na jubilamy, które zawierają postaci i bronie z każdego eventu. Co istotne wszelkie akcje związane, chociażby z tańcem przy torcie możemy uwiecznić, a następnie podzielić się nimi na profilach społecznościowych produkcji (Facebook, Twitter oraz Instagram) oznaczając wcześniej całość tagiem #Fortnite1st. Jak więc widzimy deweloperzy solidnie postarali się, aby pierwsze urodziny dla wielu kultowej produkcji obfitowały w moc atrakcji. Pamiętajmy też, iż tryb Ratowanie Świata jest w pełni płatny. Jego cena zależna jest od pakietu dostępnego na oficjalnej stronie (za standardowy zapłacimy 64 zł). Okres urodzinowy potrwa do 7 sierpnia.

Pierwsze urodziny Fortnite startują za kilka dni. Gra odniosła spory sukces

Notabene wspomniana rocznica to nie jedyny powód do świętowania jaki ma Epic Games, ponieważ według danych firmy analitycznej Superdata w ciągu 12 miesięcy ich tytuł zdołał zarobić ponad miliard dolarów. Oczywiście znaczna ilość tych pieniędzy pochodzi z trybu Battle Royale, a nie Ratowania Świata. Taki rezultat raczej nie powinien stanowić większego zaskoczenia, mimo iż mamy do czynienia z darmowym tytułem, w którym sklep z elementami premium jest czysto opcjonalny. W maju Fortnite przyniosło jego pomysłodawcom zysk opiewający na sumę 318 mln dolarów, co stanowi niewielki wzrost względem kwietniowej sumy 296 milionów dolarów. Powód fenomenalnego sukcesu jest raczej banalnie prosty. Gra w przeciwieństwie do chociażby konkurenta PUBG ulega stałemu rozwojowi zaś pomysł na płatne karnety do sezonów okazał się strzałem w dziesiątkę. Najnowsze, piąte wydarzenie przyniosło ze sobą wiele atrakcji takich jak skórki, zadania, czy arena treningowa. Aktualnie nic nie wskazuje na to by Fortnite miał się zatrzymać w biciu kolejnych rekordów (chyba tylko potencjalny zmierzch ery Battle Royale). 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pierwsze urodziny Fortnite startują za kilka dni. Gra odniosła spory sukces

 0