Pierwsze zestawy pamięci DDR5 już w sprzedaży. Znamy Ceny

Pierwsze zestawy pamięci DDR5 już w sprzedaży. Znamy Ceny

Zestaw pamięci DDR5-4800 32 GB (2x16 GB) TeamGroup trafił już do sprzedaży na Amazonie i Newegg, gdzie wyceniono go na 310,99 USD. Obecnie na rynku nie ma jeszcze procesora ani płyty głównej obsługującej pamięć DDR5, ale układy Intel 12. generacji Alder Lake powinny zadebiutować pod koniec roku, więc osoby, które zawczasu chcą się przygotować na tę premierę, mają taką opcję. Wspomniane moduły od TeamGroup nie wyróżniają się niczym specjalnym, może poza czarnym laminatem, gdyż nie oferują wyszukanego rozpraszacza ciepła lub krzykliwego oświetlenia RGB. Warto jednak pamiętać, że jest to ekonomiczna seria, a bardziej ekstrawaganckie moduły T-Force skierowane do graczy i entuzjastów pojawią się nieco później.

Zestaw pamięci DDR5-4800 32 GB (2x16 GB) TeamGroup trafił już do sprzedaży na Amazonie i Newegg, gdzie wyceniono go na 310,99 USD.

Pierwsze zestawy pamięci DDR5 już w sprzedaży. Znamy Ceny

Zestaw pamięci (TED532G4800C40DC01) jest dostępny w konfiguracji dwukanałowej, co oznacza obecność dwóch modułów pamięci DDR5 o pojemności 16 GB każdy. Działają z częstotliwością taktowania 4800 MHz i opóźnieniami 40-40-40-77. DDR5 w tym przypadku wymaga jednak tylko 1,1 V, aby osiągnąć wspomnianą szybkość transmisji danych. Nie da się ukryć, że specyfikacja tego produktu, jak na nową generację RAM nie zachwyca, ale z drugiej strony mamy tu do czynienia z pierwszą tego typu pamięcią, a początki DDR4 również nie były spektakularne. Zgodnie ze specyfikacjami JEDEC dla DDR5, moduły pamięci TeamGroup DDR5-4800 zawierają wbudowany układ zarządzania energią (PMIC) i moduł regulatora napięcia (VRM). Podczas gdy DDR5 chwali się naprawdę wysokimi szybkościami transmisji danych, pierwsze moduły nie zachwycają timingami. Ciekawe jak te RAM-y wypadać będą na tle high-endowych przedstawicieli DDR4?

Zestaw pamięci TeamGroup DDR5-4800 32 GB trudno uznać za tani, pomimo budżetowego charakteru tego konkretnego produktu, ale można było tego oczekiwać, ponieważ nowa generacja praktycznie zawsze objęta jest dodatkowym „podatkiem” od nowości. Dodatkowo TeamGroup może żądać więcej, gdyż jako pierwszy oferuje konsumenckie DDR5. Ponadto globalny niedobór półprzewodników wpłynął na ceny pamięci. Pod względem cenowym zestaw pamięci TeamGroup należy do tej samej kategorii, co niektóre z dostępnych na rynku zestawów pamięci DDR4-4000 32 GB (2x16 GB) C16. Zobaczymy, jak kształtować będą się ceny, kiedy na rynku pojawi się więcej alternatyw od innych producentów. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pierwsze zestawy pamięci DDR5 już w sprzedaży. Znamy Ceny

 0