Pierwszy Major w Dota 2 za nami, Invictus Gaming zgarnia główną nagrodę

Pierwszy Major w Dota 2 za nami, Invictus Gaming zgarnia główną nagrodę

Zakończył się pierwszy Major Dota 2 w 2021 roku. Zwycięzcą prestiżowego turnieju One Esports Singapore został zespół Invcitus Gaming, który w finale pokonał Evil Geniuses. Chińczycy zaprezentowali niesamowity charakter, odwracając losy spotkania w ostatniej chwili, gdy przegrywali już 0:2, by ostatecznie wygrać wynikiem 3:2. Gracze z Państwa Środka, dzięki zwycięstwu w regionalnej dywizji Dota Pro Circuit, rozpoczęli swoją przygodę z Majorem od fazy pucharowej. W drodze po puchar Invictus Gaming pokonali takie drużyny jak ViCi Gaming, Thunder Predator. W półfinale zaś Chińczycy pokonali Team Secret, w barwach którego występuje Michał "Nisha" Jankowski. Finał Best-of 5 z Evil Geniuses przyniósł jednak najwięcej emocji. EG miało zwycięstwo na wyciągnięcie ręki, prowadząc w spotkaniu 2:0, a mimo to nie sięgnęło ostatecznie po puchar. Ten trafił w ręce Invictus Gaming, dla których to pierwszy duży sukces od lat. 

Invictus Gaming pokonało w finale Evil Geniuses 3:2, po drodze eliminując m.in. drużynę Polaka Michała "Nisha" Jankowskiego, czyli Team Secret.

ONE Esports Singapore Major 2021 to pierwszy Major w bieżącym roku, który rozpoczął sezon Pro Circuit. Był to również pierwszy turniej od początku lockdownu związanego z pandemią koronawirusa, który odbył się offline. Całe wydarzenie miało miejsce w Singapurze. Mimo to pandemia odcisnęła swoje piętno na rozgrywkach - przed rozpoczęciem wiele drużyn poszukiwało zastępstw dla zawodników, którzy nie mogli wjechać do Singapuru, lub zachorowali na COVID-19. Pula nagród turnieju wynosiła aż 500 tysięcy dolarów, z czego 200 tysięcy otrzymali zwycięzcy. Tak prezentuje się końcowa tabela ONE Esports Singapore Major 2021:

1. Invictus Gaming 200 tysięcy $
2. Evil Geniuses 100 tysięcy $
3. PSG.LGD 75 tysięcy $
4. Team Secret (Nisha)

50 tysięcy $

5-6. OB Esports x Neon, Thunder Predator 25 tysięcy $
7-8. ViCi Gaming, Virtus.pro 12,5 tysiąca $
9-12. Team Aster, Fnatic, Team Liquid, Quincy Crew -
13-16. Alliance, AS Monaco Gambit, Team Nigma, T1 -

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pierwszy Major w Dota 2 za nami, Invictus Gaming zgarnia główną nagrodę

 0