Pierwszy materiał wideo z gry na podstawie powieści Jacka Piekary

Pierwszy materiał wideo z gry na podstawie powieści Jacka Piekary

Wrocławskie studio The Dust zaprezentowało pierwszy materiał wideo - trwający nieco ponad minutę teaser - z gry I, the Inquisitor na podstawie książki "Ja, inkwizytor" autorstwa Jacka Piekary. Jakub Wolff, prezes zarządu, twierdzi, że możemy dzięki niemu zobaczyć, jakie studio ma podejście do adaptacji dzieła literackiego. Jak twierdzi, twórcom zależało na jak najwierniejszym oddaniu atmosfery, klimatu i nastroju panującego w książkach z tzw. cyklu inkwizytorskiego, którego bohaterem jest tytułowy inkwizytor - Mordimer Madderdin. Książki z tej serii sprzedały się do tej pory w nakładzie ponad dwóch milionów egzemplarzy. W najbliższych latach The Dust ma przygotować nie jedną, a całą serię gier na ich podstawie.

Studio The Dust przestawiło pierwszy materiał wideo z gry opartej na tzw. cyklu inkwizytorskim autorstwa Jacka Piekary - I, the Inquisitor. Krótki teaser pozwala zobaczyć, jak będzie wyglądał świat gry i jakiego klimatu możemy się w niej spodziewać. Premiera pod koniec 2022 roku, na PC i konsole nowej generacji.

O wykupieniu przez The Dust praw do stworzenia gier na podstawie cyklu inkwizytorskiego dowiedzieliśmy się w 2019 roku. Wtedy też ruszyły prace nad pierwszą produkcją - I, the Inquisitor. Jej premiera jest planowana na koniec przyszłego roku. Wrocławski deweloper przygotowuje wersje wyłącznie na pecety i na konsole nowej generacji - PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Na tę chwilę nie ma w planach wydania na PlayStation 4 oraz Xboksy One. Ciągle nie wiadomo, jaki dokładnie gatunek będzie reprezentować I, the Inquisitor, ale prawdopodobnie można spodziewać się po niej czegoś w rodzaju przygodowej gry akcji z elementami detektywistycznymi.

 Studio Rockstar, twórcy serii GTA, zakłada wytwórnię muzyczną

Wynika tak z informacji przekazanych do tej pory przez The Dust. I, the Inquisitor - podobnie jak książkowy oryginał - pokaże alternatywną wizję świata, według której Jezus Chrystus zszedł z krzyża, aby ukarać swoich oprawców, a także wszystkich tych, którzy nie uwierzyli jego słowom. Jego wysłannikiem jest tytułowy inkwizytor, Mordimer Madderdin, potrafiący przenosić się między rzeczywistością a Nieświatem, miejscem, w którym szuka odpowiedzi na pytania powstające podczas prowadzonych śledztw. W grze zawitamy do miasteczka o nazwie Koenigstein, podzielonego na pięć różnorodnych dzielnic. Każda z nich będzie się wyróżniać architekturą, klimatem czy mieszkańcami.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pierwszy materiał wideo z gry na podstawie powieści Jacka Piekary

 0