Pierwszy mostek HB SLI w przystępnej cenie

Pierwszy mostek HB SLI w przystępnej cenie

Oferta Asusa zostanie wkrótce rozszerzona o nowy mostek SLI typu High Bandwidth, który - w odróżnieniu od dotychczasowych modeli - nie posiada diod LED ani żadnych innych dodatków stylistycznych. Tym sposobem producent chce osiągnąć możliwie najniższą cenę.

Mostki SLI HB wprowadzono wraz z kartami graficznymi serii GeForce 10, a ich zadaniem jest poprawa funkcjonowania konfiguracji wielokartowych w wysokich rozdzielczościach, gdzie niezbędnym okazuje się przesył dużej ilości danych do głównego GPU. Należy bowiem pamiętać, że w przypadku technologii SLI obraz przekazuje do monitora wyłącznie pierwsza karta. Ramki wygenerowane przez drugi układ muszą zostać najpierw przetransmitowane, właśnie poprzez mostek.

Dotychczas wszystkie mostki HB cechowały się dość barkową realizacją, co oczywiście pociągało za sobą dodatkowe koszty. Inżynierowie inwestowali w rozbudowane systemy oświetlenia czy aluminiowe akcenty. Asus postanowił jednak wyjść przed szereg. I tak oto powstał pierwszy mostek HB SLI, który jest wolny od wszelkich nadprogramowych dodatków. Rzeczony sprzęt to po prostu kawałek czarnego laminatu o długości 60 mm (dwa sloty) wraz z niezbędnymi złączami.

Według zapowiedzi producenta prezentowane akcesorium będzie dostępne nie tylko w sprzedaży detalicznej, ale także jako element zestawu wybranych płyt głównych. Dokładna cena nie jest jeszcze znana, lecz z całą pewnością będzie niższa niż w przypadku wypchanych dodatkami odpowiedników.

Pierwszy mostek HB SLI w przystępnej cenie

Piotr Urbaniak
Piotr Urbaniak Redaktor, programista

Student informatyki, niekoronowany król ITHardware.pl ;)

Zgłoś autorowi błąd na stronie

Komentarze


Ładuję...