Pierwszy screenshot ze STALKER 2 pokazuje nową anomalię

Pierwszy screenshot ze STALKER 2 pokazuje nową anomalię

Dzisiaj ekipa GSC Game World pokazała pierwszy oficjalny zrzut ekranu z gry STALKER 2, który pochodzi bezpośrednio z produkcji i pokazuje silnik gry. STALKER 2, to kontynuacja kultowej serii strzelanek z otwartym światem, których historia rozpoczęła się w 2007 roku. Nieostry obraz pokazuje ciemną polanę z zardzewiałymi pojazdami. W powietrzu unosi się niebieski wir. Deweloper mówi , że screenshot pokazuje nowe środowisko i nowy rodzaj zjawisk energetycznych powszechnie znanych jako anomalie.

STALKER to jedna z lepszych serii gier jakie wydano. Oby STALKER 2 nie zawiódł oczekiwań, a te są naprawdę wysokie...

Zrzut ekranu został pokazany na Twitterze bez prawie żadnej zapowiedzi ani opisu. W kolejnym komunikacie ukraiński deweloper napisał, że udostępnia zrzut ekranu jako specjalną niespodziankę dla osób poddawanych kwarantannie w związku z pandemią koronawirusa. "Trzynaście lat temu wydaliśmy STALKER: Shadow of Chernobyl. Po tym świat nigdy już nie był taki sam. [...]" - czytamy w wiadomości. Deweloper dodaje, że drugi rozdział będzie najbardziej ambitną grą firmy i obiecuje więcej informacji w całym 2020 roku.

GSC Game World zostało zlikwidowane w 2011 roku, kiedy CEO Siergiej Grigorowicz bezceremonialnie rozwiązał firmę z "osobistych powodów". Programiści rozproszyli siępo innych studiach i zajmują m.in. kierownicze stanowiska w 4A Games, twórcy serii Metro. W 2015 r. GSC powróciło do życia, broniąc prawa do własności intelektualnej STALKER i tworząc kontynuację tytułu strategii czasu rzeczywistego o nazwie Cossacks 3 . STALKER 2 został ogłoszony w maju 2018 roku z datą premiery ustaloną na 2021. Nie podano docelowych platform, ale gra jest budowana na bazie Unreal Engine.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pierwszy screenshot ze STALKER 2 pokazuje nową anomalię

 0