Pierwszy STALKER na silniku Unreal Engine 4 otrzymał nowe screenshoty

Pierwszy STALKER na silniku Unreal Engine 4 otrzymał nowe screenshoty

Ivan Sorce, autor remakeu pierwszego STALKERA na silniku Unreal Engine 4 udostępnił kilka zupełnie nowych zrzutów ekranu, które pokazują postęp prac. Obrazy przedstawiają pierwszą część Cordon, który stanowi przedsionek Zony. Obszar ten wydaje się być znacznie większy niż oryginał. Krajobraz wykorzystuje tekstury 4K, teselację i niesamowitą ilość trawy. Ivan_Sorce pracuje nad tym projektem od kilkudziesięciu miesięcy i co jakiś czas udostępnia nowe materiały, które przypominają o tym ciekawym projekcie. Autor nie wie, kiedy jego wersja gry oparta o Unreal Engine 4 zostanie ukończona, ani czy na którymś etapie nie odezwie się GSC GameWorld z żądaniem zamknięcia projektu.

Ivan Sorce, autor remakeu pierwszego STALKERA na silniku Unreal Engine 4 udostępnił kilka zupełnie nowych zrzutów ekranu, które pokazują postęp prac.

Podczas gdy GSC GameWorld pracuje obecnie nad STALKER 2, Ivan_Sorce z YouTube pracuje nad przeniesieniem pierwszej gry STALKER na Unreal Engine 4. Do tej pory Ivan Sorce zaimportował część broni i animacji. Ponadto przerobił niektóre części poziomu Agroprom. Deweloper  dodatkowo opracował nowy kod AI dla niektórych wrogów w grze. Warto również zauważyć, że Ivan Source dodał również nową funkcję do gry - gracze podczas poruszania się będą teraz hałasować. Co więcej, strzelając, narobią jeszcze więcej hałasu, co ostrzeże  wrogów o ich obecności. Oczywiście głośność dźwięku  będzie zależała od podłoża i pobliskich materiałów.

Powyżej znajduje się film z rozgrywki z najnowszej wersji próby przeniesienia gry STALKER do Unreal Engine 4, a niżej najnowsze zdjęcia z projektu. Wygląda na to, że modder dąży do zachowania jak największej wierności z oryginalną wersją gry. Trzeba również podkreślić, że projekt jest rozwijany przez zaledwie jedną osobę, co powinno nieco ostudzić oczekiwania i nadzieje, że nowa wersja gry szybko wejdzie w stan gotowy do upublicznienia (a mamy nadzieję, że ostatecznie tak się właśnie stanie).

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pierwszy STALKER na silniku Unreal Engine 4 otrzymał nowe screenshoty

 0