Pierwszy tweet szefa Twittera sprzedany za prawie 3 mln dolarów

Pierwszy tweet szefa Twittera sprzedany za prawie 3 mln dolarów

Jakiś czas temu pisaliśmy o wystawieniu na aukcję przez szefa Twittera, Jacka Dorseya jego pierwszej wiadomości opublikowanej na platformie społecznościowej. Złożono wówczas ofertę opiewającą na 2,5 miliona dolarów złożoną przez Sina Estavi, CEO Bridge Oracle. Ostatecznie pierwszego w historii tweeta sprzedano za 2,9 miliona dolarów, co jest ogromną wręcz kwotą. Nowym nabywcą został wspomniany pochodzący z Malezji, Sina Estavi, a transakcję przeprowadził przy użyciu NTF, tokena podpisywanego przez autora danej treści. Biznesmen zakup porównał do nabycia obrazu Mony Lisy. 95% pieniędzy trafi do Jacka Dorseya z kolei pozostałe 5% zostanie na platformie Cent. NFT stały się w tym roku niezwykle popularne, a drogie przedmioty w wersji cyfrowej są również sprzedawane dzięki tej metodzie.

Pierwszy tweet napisany przez Jacka Dorseya został sprzedany za 2,9 mld dolarów.

Sam post pozostanie widoczny na Twitterze. Pierwszy tweet nie jest sam w sobie niczym niezwykłym, ponieważ zawiera krótką informację - "just setting up my twttr (właśnie konfiguruję mój twtrr)", ale pozostaje pierwszym wpisem i należy do współzałożyciela strony. Twitter drugi serwis społecznościowy zaraz obok Facebooka założyli w 2006 roku Jack Dorsey, Ev Williams, Noah Glass oraz Biza Stone, wcześniej funkcjonujący jako startup Odeo. Chociaż nie cieszy się aż taką popularnością zwłaszcza w Polsce, jak konkurencyjny Facebook to korzysta z niego dużo polityków czy firm. Do tej grupy zalicza się także były amerykański prezydent Donald Trump, który został trwale zablokowany na Twitterze i ma wystartować z własną platformą social media.

Sam Twitter rozważa wprowadzenie abonamentu dającego różne korzyści m.in. przekazywanie napiwków innym użytkownikom czy dodatkowe personalizacje niedostępne dla pozostałych. Mówi się też o opcji wycofywania wiadomości. Całość ma działać podobnie jak cofanie wysyłanej wiadomości w Gmailu - tutaj będzie określony czas na naciśnięcie przycisku anulującego wrzucanie tweeta.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pierwszy tweet szefa Twittera sprzedany za prawie 3 mln dolarów

 0