Pierwszy tweet współzałożyciela Twittera wystawiony na aukcję. Złożono już ogromną ofertę kupna

Pierwszy tweet współzałożyciela Twittera wystawiony na aukcję. Złożono już ogromną ofertę kupna

Twitter drugi serwis społecznościowy zaraz obok Facebooka został założony w 2006 roku przez Jacka Dorseya, Ev Williamsa, Noah Glassa oraz Biza Stone’a, wcześniej funkcjonujący jako startup Odeo. Chociaż nie cieszy się aż taką popularnością zwłaszcza w Polsce, jak platforma należąca do firmy Marka Zuckerberga to jest ochoczo wykorzystywany przez polityków, ludzi ze świata kultury czy innych osób publicznych do kontaktu ze społeczeństwem. To właśnie na nim swoje tweety wysyłał były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump czy publikuje wpisy obecnie urzędujący lokator Białego Domu Joe Biden. Od 21 marca 2006 roku wysłano masę niezliczonej liczby tweetów, a najcenniejszym pozostaje ten pierwszy należący do dyrektora generalnego Twittera, Jacka Dorsyea. Napisał on wówczas krótki komunikat: "just setting up my twttr (właśnie konfiguruję mój twtrr)".

Pierwszy tweet, który został opublikowany na Twitterze należący do współzałożyciela tej platformy Jacka Dorseya wystawiono na aukcję. Złożono już nawet ofertę opiewającą na kwotę 2,5 mln dolarów.

Pierwszy tweet współzałożyciela Twittera wystawiony na aukcję. Złożono już ogromną ofertę kupna

Niby nic nadzwyczajnego, ale może być warte miliony dolarów. Wpis liczący 15 lat został bowiem wystawiony przez autora na aukcję odbywająca się na Valuables by Cent z wykorzystaniem niezamiennych tokenów (NFT) bazujących na blockchainie. Jeśli jesteście zainteresowani tym wpisem, to szykujcie dużo pieniędzy, ponieważ pojawiła się już pierwsza oferta opiewająca na 2,5 miliona dolarów złożona przez Sina Estavi, CEO Bridge Oracle. Czy pojawi się kolejny chętny kupiec? Tego dowiemy się w przyszłości, ale jak widać niektóre wpisy mogą być warte krocie. Warto wspomnieć, że Twitter pracuje nad funkcją cofania opublikowanych tweetów na co wskazuje informacja znaleziona w kodzie aplikacji serwisu.

Nie wiemy, czy platforma ostatecznie udostępni wspomnianą opcje ani kiedy to nastąpi. W praktyce przycisk cofnij pozwalałby skasować wrzucony wpis, który wysłano przez maksymalnie 6 sekund, po tym czasie skasowanie go nie będzie realne. Co ciekawe Jack Dorsey przejmuje usługę stremującą muzykę Tidal, której właścicielem jest amerykański raper Jay-Z. Nowy nabywca musi zapłacić 297 milionów dolarów, a po przeprowadzeniu transakcji przejmie on kontrolę nad serwisem, z kolei współzałożyciel platformy Jay-Z wejdzie w skład zarządu Square. Tidal powstał w 2014 roku i daje dostęp do wielu utworów muzycznych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pierwszy tweet współzałożyciela Twittera wystawiony na aukcję. Złożono już ogromną ofertę kupna

 0