Piesi będą ostrzegać kierowców Forda za pomocą aplikacji mobilnej

Piesi będą ostrzegać kierowców Forda za pomocą aplikacji mobilnej

Firmy motoryzacyjne szukają sposobów na podniesienia bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, stosując w tym celu czasem dość niekonwencjonalne rozwiązania.

Najnowszy pomysł Forda wykorzystuje aplikację mobilną, która będzie ostrzegać kierowców o obecności pieszych w pobliżu. Technologia miałaby wykorzystywać Bluetooth Low Energy (BLE) i uzupełniać firmowy system Co-Pilot360. Aplikacji mają używać piesi, którzy za jej pomocą mogą oznajmiać systemom informacyjnym auta, że są niedaleko, dzięki czemu kierowca wie o nich, zanim ich zobaczy. Aplikacja wykorzystuje BLE do komunikacji z pojazdami obsługującymi system Ford SYNC i może również ostrzegać kierowców o placach budowy.

Aplikacja połączona z systemem Co-Pilot360 może informować kierowców pojazdów Forda o obecności pieszych i rowerzystów, zanim znajdą się w zasięgo wzroku.

Technologia wykorzystuje zaawansowane rozwiązanie sieciowe 5G T-Mobile z przetwarzaniem hiperskalowym. Bluetooth Low Energy pozwala systemowi działać bez parowania urządzeń i ma znikome zapotrzebowanie na energię. Ford planuje zademonstrować nowe rozwiązanie na Światowym Kongresie Intelligent Transportation Society of America (ITSA) w Los Angeles. Niektóre samochody Forda korzystają już z systemu Co-Pilot360, ale nowa aplikacja może zwiększyć jego skuteczność. 

Co-Pilot360 wykorzystuje czujniki w wyposażonych pojazdach, aby pomóc kierowcom reagować na ruch uliczny i pieszych za pomocą automatycznego hamowania, automatycznych świateł drogowych, centrowania pasa ruchu, asystenta skrzyżowania i innych funkcji. Aplikacja mobilna może sprawić, że kierowcy będą bardziej świadomi obecności osób za przeszkodami, takimi jak budynki lub strome wzgórza.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Piesi będą ostrzegać kierowców Forda za pomocą aplikacji mobilnej

 0