Piraci znów górą - najnowsza wersja Denuvo złamana!

Piraci znów górą - najnowsza wersja Denuvo złamana!

Wygląda na to, że  najnowsza wersja antypirackiego oprogramowania Denuvo została właśnie  złamana przez hakerów. Tym udało się scrackować grę Sonic Forces, czyli tytuł korzystający z DRM Denuvo 4.8.

Denuvo 4.8 wykorzystywane było w wielu dużych produkcjach AAA w ostatnich miesiącach i wystarczy wspomnieć, że z tej wersji popularnego zabezpieczenia antypirackiego korzystają takie gry, jak Assassin’s Creed: Origins, Football Manager 2018, Need for Speed Payback, Star Wars Battlefront 2, Injustice 2 czy Star Ocean: The Last Hope HD Remaster. DRM było w stanie utrzymywać te gry z dala od piratów przez blisko 3 miesiące, co w tej branży jest nie lada osiągnięciem pozwalającym na zabezpieczenie sprzedaży w najistotniejszym dla wydawców okresie, kiedy to zainteresowanie produktem jest największe. Wygląda jednak na to, że piraci ponownie mogą być górą, a przynajmniej przez jakiś czas.

Jak na razie w sieci opublikowano jedynie crack do Sonic Forces i ciekawe czy piraci kiedy piraci poradzą sobie z grami zabezpieczonymi także za pomocą VMProtect

Trzeba jednak podkreślić, że pomimo złamania zabezpieczeń Denuvo 4.8, hakerzy udostępnili jak na razie jedynie crack dla Sonic Forces, czyli jednej z mniej interesujących gier, które wykorzystują to DRM. Warto zaznaczyć, że udostępniony crack obchodzi zabezpieczenia, ale ich nie usuwa, co oznacza, że Denuvo wciąż działa w tle i w związku z tym nie odnotujemy żadnego wzrostu wydajności w takich grach, jak Assassin’s Creed: Origins, które zdaniem wielu graczy dławione są przez Denuvo. Poza tym, gra Ubisoftu korzysta dodatkowo z VMProtect i ciekawe, czy utrudni to sprawę hakerom, po tym jak złamali już najnowszą wersję Denuvo, ale zapewne przekonamy się o tym wkrótce. Mówiąc krótko, to jeszcze nie koniec walki na linii piraci - wydawcy gier i wkrótce spodziewać można się kolejnej wersji Denuvo.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Piraci znów górą - najnowsza wersja Denuvo złamana!

 0