Piranha Bytes przechodzi do historii. Twórcy Gothica założyli nowe studio

Piranha Bytes przechodzi do historii. Twórcy Gothica założyli nowe studio

Piranha Bytes, niemieckie studio stojące za kultową w Polsce serią Gothic przechodzi do historii. Poinformowano nieoficjalnie o zakończeniu agonii firmy, w którym była od dłuższego czasu. Co ciekawe twórcy znaleźli sobie pracę w innym miejscu.

Gothic w Polsce stał się serią kultową, ogrywaną do dziś i tej popularności nie zdołały pobić inne projekty deweloperów jak Risen oraz Elex. Na początku tego roku informowano o likwidacji Piranha Bytes, aczkolwiek sam zainteresowany zdementował plotki twierdząc, że żyje i walczy o przetrwanie. Ostatecznie studia nie zdołano uratować i jak podano dokonało ono żywota.

Jak podają media Piranha Bytes zostało zamknięte wraz z końcem czerwca.

CD Action donosi, iż studio zostało zamknięte pod koniec czerwca, kiedy to skończyły się fundusze od spółki-matki Embracer Group. Co ciekawe ekipa rozwijała tajemniczy projekt będący mroczną grą RPG działającą na silniku Unreal Engine. Piranha Bytes zostało założone jako niezależne studio w 1997 roku. Następnie w 1999 roku zostało przejęte przez Phenomedia, a dwadzieścia lat później przez THQ Nordic. Studio zawsze skupiało się na tworzeniu gier RPG z otwartym światem.

Złośliwi powiedzą, że Piranha skończyła się na Gothic 2 albo Gothic 3 i reszta produkcji była nieudana. Jednak nawet one miały jakieś grono fanów, którzy nie zgodzą się z takim osądem. Warto wspomnieć, że trwają prace nad Gothic Remake, ale odpowiada za nie inne studio.

Tymczasem byli autorzy Gothica z Piranha Bytes nie rozpaczają i założyli nowe studio o nazwie Pithead Studio. Deweloperzy chcą przygotowywać mroczne produkcje RPG z klimatem horroru, a więc zupełnie coś innego niż Gothic.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Piranha Bytes przechodzi do historii. Twórcy Gothica założyli nowe studio

 0