Pixel 3 XL - tak najpewniej wyglądać będzie nowy smartfon Google

Pixel 3 XL - tak najpewniej wyglądać będzie nowy smartfon Google

Za nieco ponad tydzień Samsung  wraz z zapowiedzią Galaxy Note 9 rozpocznie wysyp flagowych smartfonów dla drugiej połowy tego roku. Na przełomie sierpnia i września spodziewamy się debiutu nowych topowych Xperii od Sony, a w okolicach połowy września kolejnej generacji iPhone’ów od Apple. Na nowe modele Pixel od Google przyjdzie nam zaś zapewne poczekać do października, ale jeśli te utrzymają poziom poprzedników, to warto będzie uzbroić się w cierpliwość. Tym bardziej, że amerykański gigant internetowy zdaje się tym razem stawiać na zdecydowanie bardziej oryginalny design, w postaci odchudzonych ramek, ale przeciwnicy notcha (wcięcia w górnej części ekranu) mogą kręcić nosem, ponieważ takowy najpewniej trafi przynajmniej do większego modelu Pixel 3 XL. Jego obecność potwierdzają bowiem zdjęcia urządzenia, które właśnie pojawiły się w sieci.

Amerykański gigant internetowy zdaje się tym razem stawiać na zdecydowanie bardziej oryginalny design, w postaci odchudzonych ramek, ale przeciwnicy notcha mogą kręcić nosem.

Pixel 3 XL - tak najpewniej wyglądać będzie nowy smartfon Google

Fotografie trafiły do internetu dzięki uprzejmości XDA Developers i ujawniają design Pixel 3 XL, a także białą wersję kolorystyczną tego urządzenia (jeśli Google postanowi zachować poprzednie nazewnictwo, to ta zapewne nazywać będzie się „Clearly White”). Na przedzie telefonu ledwo można dostrzec białe obramowanie wokół ekranu, a górna ramka również jest imponująco smukła. Wiąże się to jednak z obecnością wcięcia na sensory, aparat przedni i głośnik (takowego prawdopodobnie nie uświadczymy w mniejszym modelu Pixel 3). Dolna ramka jest już wyraźnie grubsza, ale kryje ona sporych rozmiarów podłużny głośnik multimedialny i podobnie jak ostatnio, możemy liczyć tu na zestaw stereo. O ile jednak poprzednia generacja posiadała plecy wykonane z połączenia szkła i metalu (z wyraźnym podziałem pomiędzy tymi tworzywami), tak tym razem Google zdaje się stawiać na jednolity tylny panel wykonany z jednego kawałka materiału. Zmiana ta podyktowana może być implementacją bezprzewodowego ładowania, ale nie mamy pewności, czy funkcja ta zawita do modeli Pixel 3.

Dla wielu osób rozczarowaniem może być także obecność zaledwie pojedynczego aparatu tylnego, szczególnie w dobie podwójnych jednostek czy nawet potrójnych we flagowych modelach (patrz Huawei). Warto jednak odnotować, że Pixele drugiej generacji również posiadały pojedyncze aparaty tylne, a uznawane są za jedne z najlepszych fotograficznych telefonów dostępnych na rynku. W popularnym rankingu DxOMark model Pixel 2 oceniono wyżej choćby od iPhone’a X, OnePlus 6 czy Huawei Mate 10 Pro, więc Google zna się tu na rzeczy i potrafi wycisnąć z jednego sensora więcej niż wielu producentów z dwóch. Tym samym nie martwilibyśmy się o jakość zdjęć smartfonów Pixel 3. Jeśli zaś chodzi o specyfikacje, to testowy model uwieczniony na zdjęciu wyposażono w 4 GB pamięci RAM i 64 GB na dane. Spodziewać można się tu również procesora Snapdragon 845 oraz ekranów OLED o rozdzielczości 2880 x 1440 pikseli.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pixel 3 XL - tak najpewniej wyglądać będzie nowy smartfon Google

 0