Pixel 4. Smartfon odblokujesz gdy masz zamknięte oczy

Pixel 4. Smartfon odblokujesz gdy masz zamknięte oczy

Mimo iż Pixel 4 nie jest rewolucyjnym smartfonem to raczej bez trudu zdoła przekonać spore grono fanów do zakupu. Jedną z głównych funkcji urządzenia, którą Google chwaliło się w momencie prezentacji jest mechanizm odblokowywania za pomocą skanera twarzy zastępujący czytnik linii papilarnych. Należy jednocześnie podkreślić, że mamy do czynienia z dość zaawansowanym rozwiązaniem, którego teoretycznie nie powinniśmy oszukać przy pomocy klasycznych sztuczek z wykorzystaniem zdjęć posiadacza sprzętu. Pixel 4 tworzy bowiem szczegółową mapę twarzy właściciela, co ma uniemożliwić wszelkie próby oszustwa. Niestety okazuje się, że system nie gwarantuje odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, ponieważ wyróżnia się pewną wadą, mianowicie telefon odblokujemy w sytuacji, gdy mamy zamknięte oczy.

Według dostępnych informacji Pixel 4 odblokujemy w sytuacji gdy mamy zamknięte oczy.

Pixel 4. Smartfon odblokujesz gdy masz zamknięte oczy

W praktyce dostęp do danych Pixel 4 uzyska, chociażby przestępca, który np. ogłuszył swoją ofiarę. Problem potwierdziło Google przyznając w oświadczeniu, iż telefon może bez problemu odblokować niepowołany użytkownik. Oczywiście firma zapewniła, że pracuje nad wprowadzeniem odpowiednich poprawek sprawiających, iż system biometryczny w przyszłości do zdjęcia blokady będzie wymagał wyłącznie twarzy z otwartymi oczami. Niestety nie ujawniono terminu wprowadzenia wspomnianej aktualizacji. W takim przypadku osoby obawiające się o bezpieczeństwo powinny zrezygnować ze skanera twarzy i skorzystać z innej metody zabezpieczenia polegającej na wpisywaniu hasła.

Pixel 4. Smartfon odblokujesz gdy masz zamknięte oczy Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie zapowiedziane. Czym chce zaskoczyć Google?

Smartfon trafił do sprzedaży w dwóch wersjach — zwykłej Pixel 4 oraz ulepszonej Pixel 4 XL. Ich sercem jest procesor Qualcomm Snapdragon 855 (nie jest to wariant Plus, co dla pewnej części osób może stanowić drobny problem) wspomagany przez 6 GB pamięci RAM + 64 lub 128 GB przestrzeni na dodatkowe dane i w tym przypadku wybór pojemności ma ogromne znaczenie, ponieważ smartfony nie obsługują kart microSD. Ceny nowych Pixeli zależne są od wybranej przez nas konfiguracji i prezentują się następująco: Pixel 4 64 GB - 749 euro (ok. 3210 zł), Pixel 4 126 GB - 849 euro (ok. 3643 zł), Pixel 4 XL 64 GB - 899 euro (ok. 3850 zł) oraz Pixel 4 XL 128 GB - 999 euro (ok. 4285 zł).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pixel 4. Smartfon odblokujesz gdy masz zamknięte oczy

 0