Pixel Slate - wygląd i specyfikacja tabletu Google z Chrome OS

Pixel Slate - wygląd i specyfikacja tabletu Google z Chrome OS

Smartfony Google Pixel 3 to jeden z najgorzej strzeżonych sekretów w historii branży technologicznej i w sieci można było zobaczyć niezliczoną ilość przecieków na ich temat, a co więcej telefony trafiły nawet do sprzedaży przed oficjalnym ujawnieniem. Google zdecydowanie lepiej udało się uchronić przed wścibskimi oczami nadchodzący tablet Pixel Slate, który wcześniej znany był pod nazwą kodową Nocturne. Niestety dla producenta i ten w końcu doczekał się dużego przecieku przed jutrzejszą konferencją firmy, która mogłaby praktycznie odwołać to wydarzenie, potwierdzając jedynie dotychczasowe doniesienia i wprowadzając sprzęt do oficjalnej sprzedaży. Właśnie poznaliśmy bowiem zarówno wygląd, funkcjonalności, jak i specyfikację tabletu Pixel Slate, który najpewniej zadebiutuje obok smartfonów Pixel 3.

Pixel Slate to nowy tablet Google, który rywalizować ma z takimi urządzeniami jak Microsoft Surface czy Apple iPad Pro.

Pixel Slate - wygląd i specyfikacja tabletu Google z Chrome OS

Urządzenie zachować ma wyświetlacz o proporcjach 3:2, co przekłada się na rozdzielczość 3000 x 2000 pikseli. Poza tym, jego sercem ma zostać procesor Intel Core i7, który wspomagany będzie przez nawet 16 GB pamięci RAM, a nie zabraknie też wsparcia dla nośników pamięci NVMe. Tablet został już kilkukrotnie przetestowany w benchmarku Geekbench 4, który ujawnił obecność 2-rdzeniowego układu Core i7-8500Y (1,5 GHz / 4,2 GHz, 4 MB cache i TDP 7W), który pomimo iż dopiero miał swoją premierę, to jednak nie należy do najwydajniejszych, uzyskując w teście wielordzeniowym tylko 8050 pkt., a w jednordzeniowym 3750 pkt. Są to rezultaty zbliżone do tych uzyskiwanych przez Microsoft Surface 5 i ok. 15% słabsze od iPada Pro, a to będą właśnie główni rywale Pixel Slate.

Rendery ujawniają także wsparcie dla rysika, obecność portu USB typu C, głośników stereo oraz dwa aparaty - jeden z tyłu i jeden z przodu. Zdaje się, że opcjonalnie będziemy mogli zdecydować się na wariant LTE, ale niestety najprawdopodobniej zabraknie tu klasycznego złącza słuchawkowego minijack. Poza tym, Pixel Slate, podobnie jak iPad Pro, posiada czytnik linii papilarnych (Surface stawia na rozpoznawanie twarzy), a co ciekawe, dedykowane mu klawiatury posiadają trackpad. Warto też zaznaczyć, że Pixel Slate działa pod kontrolą systemu Chrome OS, który kojarzony jest raczej z notebookami z serii Chromebook. Ten jednak powinien zapewnić wsparcie dla androidowych aplikacji czy nawet tych z linuxa. Wciąż nie znamy ceny urządzenia, a zapewne poznamy ją już jutro.

Pixel Slate - wygląd i specyfikacja tabletu Google z Chrome OS

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pixel Slate - wygląd i specyfikacja tabletu Google z Chrome OS

 0