Pixel Watch 2 - Google zaprezentowało stylowy i funcjonalny zegarek

Pixel Watch 2 - Google zaprezentowało stylowy i funcjonalny zegarek

Podczas wczorajszego wydarzenia Google zaprezentowało nie tylko nowe smartfony Pixel, ale też smartwatch Pixel Watch 2, który pochwalić może się lepszą wydajnością i nowymi funkcjami w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa. 

Cena i data premiery

Zegarek Pixel Watch 2 można już zamawiać w przedsprzedaży w cenie 349 dolarów za wersję Bluetooth/Wi-Fi i 399 dolarów za 4G LTE w Google Store, Fitbit.com i u innych sprzedawców. Oficjalna sklepowa premiera w 30 krajach odbędzie się 12 października. Trzeba przyznać, że urządzenie prezentuje się naprawdę dobrze, a minimalistyczny design powinien przypaść do gustu większości osób. 

Pixel Watch 2 pochwalić może się lepszą wydajnością i nowymi funkcjami w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa. 

Co pod maską?

Najważniejszą rzeczą, którą Google reklamuje w swoim nowym zegarku, jest wydajność. Pixel Watch 2 jest wyposażony w nowy czterordzeniowy procesor, który sprawi, że sprzęt będzie działał wyraźnie lepiej od poprzednika. Dostępny jest również koprocesor o niskim poborze mocy, dzięki któremu zegarek może pracować na baterii przez 24 godziny nawet przy wyświetlaczu aktywowaną funkcją always-on. Jest to przydatne dla osób, które chcą śledzić swoje tętno przez cały dzień, tym bardziej że zegarek wystarczy zdjąć na godzinę, aby uzyskać pełne naładowanie.

Nowe czujniki

Aby pomóc nam dowiedzieć się więcej o swoim zdrowiu, Google dodało do Pixel Watch 2 trzy nowe czujniki, w tym nowy czujnik tętna, który zapewnia dokładniejsze pomiary, treningu, kalorii i snu. Jest też nowy czujnik ciągłej aktywności elektroskórnej, który może wychwycić oznaki stresu i poinformować o tym użytkownika, zachęcając, by podjął działania takie jak medytacja. Trzeci czujnik to czujnik temperatury skóry, który monitoruje ją w nocy, aby przekazać nam więcej informacji o naszym śnie i monitorować zmiany w ogólnym samopoczuciu. Jeśli chcecie wiedzieć, jak dobrze spaliście, wystarczy zapytać Asystenta.

Bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Pixel Watch 2 wprowadza kilka nowych funkcji, w tym identyfikator medyczny (Medical ID), dzięki któremu osoby udzielające pierwszej pomocy mogą dowiedzieć się więcej na temat alergii, grupy krwi lub stanu zdrowia, a wśród nowości są też Emergency Sharing i Safety Check. Dzięki tej ostatniej możemy ustawić kontakty alarmowe, które zostaną powiadomione, jeśli nie dotrzemy do celu o określonej godzinie — może to pomóc zapewnić nam bezpieczeństwo, np. jeśli zdecydujemy się samotnie pobiegać późną nocą lub wcześnie rano.

Niestety Google konsekwentnie omija Polskę z produktami Pixel i nie inaczej jest w tym przypadku, choć zapewne urządzenie pojawi się w wybranych sklepach poza oficjalną dystrybucją. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pixel Watch 2 - Google zaprezentowało stylowy i funcjonalny zegarek

 0