Pixelbook Chromebook - Google prezentuje nowy konwertowalny laptop

Pixelbook Chromebook - Google prezentuje nowy konwertowalny laptop

Podczas konferencji w San Francisco, Google zaprezentowało kilka nowości, które jeszcze w tym roku trafią do sprzedaży. Jednym z takich urządzeń jest najnowszy konwertowalny laptop Pixelbook Chromebook wraz z nowym piórem Pixelbook.

Nowe, lekkie, konwertowalne (czyli sprzęt może służyć jako tablet) urządzenie dostarczane będzie z dotykowym ekranem o przekątnej 12,3 cala, który wyświetla obraz w rozdzielczości 2560 x 1700 pikseli (235 ppi) . Sprzęt będzie dostępny w 3 konfiguracjach, a cena za najbardziej podstawowy model ma wynosić 999 USD lub 999 GBP. Droższe wersje będą oferować większe dyski - do 512 GB oraz do 16 GB pamięci RAM. Pióro Pixelbook niestety nie wchodzi w skład zestawu i będzie sprzedawane osobno w cenie 99 USD / 99 GBP. Zamówienia przedpremierowe już wystartowały, a sprzęt fizycznie ma pojawić się w sklepach 31 października.

Cena Chromebooka, mimo świetnego wykonania i ciekawych możliwości, nie idzie jednak w parze z możliwościami. Za sporo mniejsze pieniądze można kupić konwertowalne laptopy, które są dużo potężniejsze i umożliwiają uruchamianie specjalistycznych aplikacji, których w Google Play niestety brak.

Ważący 1 kg oraz mierzący zaledwie 10 mm grubości laptop jest niesamowicie poręcznym i mobilnym urządzeniem. Chromebook w pełni wspiera sklep Google Pay i jest pierwszym laptopem, w którym znalazł się Asystent Google. Model podstawowy zbudowany jest w oparciu o procesor Intel Core i5 7. generacji, 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB dysk SSD. Deklarowany czas pracy baterii to 10 godzin. Dodatkowo posiadacze smartphonów Pixel mogą automatycznie udostępniać internet poprzez tethering. Pióro Pixelbook działa dokładnie jak typowy rysik, jednak z dodatkowymi funkcjami. Piórko posiada specjalny guzik do zakreślania zdjęcia bądź teksu, co automatycznie włącza Asystenta Google, który wyszukuje więcej informacji na temat zaznaczonego obiektu. Osoby, które miały już przyjemność obcować z nowym Chromebookiem rozpływają się zachwytach nad jego niesamowitą jakością wykonania, wyglądem i komfortem użytkowania. Nie boją się przy tym używać słów typu "oszałamiający" opisując nowość od Google.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pixelbook Chromebook - Google prezentuje nowy konwertowalny laptop

 0