Plaga zwolnień w branży gier. EA pozbywa się 650 pracowników

Plaga zwolnień w branży gier. EA pozbywa się 650 pracowników

Z raportu złożonego w środę do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd wynika, że gigant rynku gry wideo, jakim jest Electronic Arts, zwolni 5 procent swoich pracowników. W wyniku tej restrukturyzacji ponad 650 pracowników EA straci pracę, co stanowi część szerszych działań firmy, które spowodują, że ograniczy ona powierzchnię biurową i zakończy prace nad niektórymi grami wideo.

Cięcia EA to najnowsze z długiej serii zwolnień, które wstrząsnęły branżą gier wideo od zeszłego roku. W 2023 r. pracę straciło ponad 10 500 pracowników tej branży, a tylko w styczniu 2024 r. zwolniono kolejne ponad 6 000 osób. Do firm zajmujących się grami wideo, które do tej pory zwolniły pracowników, należą między innymi Microsoft, Riot Games i Unity. We wtorek Sony ogłosiło, że zwalnia 900 osób w dziale PlayStation, co stanowi około 8 procent jego zatrudnienia.

W wyniku tej restrukturyzacji ponad 650 pracowników EA straci pracę, co stanowi część szerszych działań oszczędnościowych firmy.

Electronic Arts usunęło konto graczowi, który chciał dokonać zwrotu Battlefielda 2042

W wiadomości wysłanej do pracowników EA dyrektor generalny Andrew Wilson napisał, że firma „usprawnia działania naszej firmy, aby zapewnić fanom na całym świecie głębsze i bardziej połączone doświadczenia”. Z maila wynika, że ​​EA spodziewa się zakończyć cięcia na początku przyszłego kwartału. Cięcia, dodaje Wilson, pozwolą EA w większym stopniu skoncentrować się na „największych możliwościach – w tym na posiadanych IP, sporcie i ogromnych społecznościach internetowych”.

Według IGN, jedną z gier, na którą to posunięcie będzie miało bezpośredni wpływ, jest strzelanka FPS w uniwersum Gwiezdnych wojen, nad którą pracuje Respawn Entertainment, studio przejęte przez EA w 2017 roku. „Zawsze trudno jest odejść od projektu, a ta decyzja nie odzwierciedla talentu, wytrwałości czy pasji zespołu do gry” – rzekomo powiedziała pracownikom w notatce prezes EA Entertainment Laura Miele. „Zapewnienie fanom kolejnych części kultowych serii, których pragną, jest definicją blockbusterowego opowiadania historii i właściwym miejscem, na którym można się skupić”.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Plaga zwolnień w branży gier. EA pozbywa się 650 pracowników

 0