Planujesz kupić Nintendo Switch? Musisz też kupić kartę pamięci

Planujesz kupić Nintendo Switch? Musisz też kupić kartę pamięci

Nie od dzisiaj wiadomo, że konsola Nintendo Switch będzie obsługiwać karty pamięci. Okazuje się jednak, że microSD należy traktować bardziej jako zakupowy obowiązek niż tylko dostępną opcję.

Już za kilka dni zadebiutuje nowa konsola Nintendo Switch. Urządzenie ma trafić na sklepowe półki 3 marca. na ten moment wiemy o niej już praktycznie wszystko. Znamy cenę, specyfikację, a nawet gry dostępne zarówno w dniu premiery, jak i po kilku miesiącach o rynkowego debiutu. Teraz osoby zainteresowane konsolą dowiedziały się, że opcjonalną kartę pamięci microSD tak naprawdę należy traktować bardziej jako wyposażenie obowiązkowe. Wszystko z powodu dostępnej pamięci wewnętrznej i pojemności, które będą zajmować poszczególne gry. Jeśli ktoś planuje zainstalować kilka tytułów, to bez dodatkowego magazynu na dane po prostu się nie obędzie. Co więcej, niektórych gier nie da się w ogóle zainstalować i nic nie wskazuje na to, aby w kolejnych miesiącach sytuacja miała się poprawić.

Nintendo Switch nie obędzie się bez karty pamięci microSD. Wewnętrzna pamięć 32 GB nie wystarczy nawet na zainstalowanie niektórych gier, nie mówiąc już o kilku tytułach na raz.

Nintendo Switch

Konsola Nintendo Switch będzie wyposażona w 32 GB pamięci wewnętrznej. Część z tej przestrzeni – około 6,1 GB - będzie zajmowana przez system operacyjny i preinstalowane aplikacje. Oznacza to, że na gry pozostanie niecałe 26 GB pamięci. Od początku można było się spodziewać, że to niewiele, ale nikt chyba nie myślał, że niektórych gier w ogóle nie da się zainstalować bez karty pamięci. Tak będzie w przypadku Dragon Quest Heroes I & II, czyli pakietu dwóch pierwszych części serii. Mają one zajmować aż 32 GB pamięci. A skoro 6 GB zajmowane jest na potrzeby systemu operacyjnego, to bez microSD się nie obędzie. Na szczęście nowa konsola Nintendo obsłuży karty pamięci o pojemności nawet do 2 TB (chociaż ze świecą szukać na razi takich w sprzedaży). Dzięki temu można zapewnić sobie sporo miejsca na zainstalowanie wszystkich gier, które tylko byśmy chcieli.

Przy okazji poznaliśmy wagę kilku innych tytułów:

  • Mario Kart 8 Deluxe – 8 GB
  • Snipperclips: Cut it Out, Together! – 1,6 GB
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild – 13,4 GB
  • Disgaea 5 – 5,92 GB
  • Puyo Puyo Tetris – 1,09 GB
  • I Am Setsuna – 1,4 GB
  • Nobunaga’s Ambition – 5 GB

Pokaż / Dodaj komentarze do: Planujesz kupić Nintendo Switch? Musisz też kupić kartę pamięci

 0