Play przejmuje UPC Polska. Jest zgoda Komisji Europejskiej

Play przejmuje UPC Polska. Jest zgoda Komisji Europejskiej

Już oficjalnie. P4 Play otrzymał zgodę Komisji Europejskiej na nabycie UPC Polska, bo nie budzi zastrzeżeń dotyczących konkurencji.

We wrześniu 2021 roku, spółka P4 stojąca właśnie za Play w Polsce, podpisała umowę nabycia UPC Polska w ramach transakcji opiewającej na 7 miliardów zł. Nie trzeba chyba wspominać o tym, że takie przejęcia muszą zostać zatwierdzone, ale wczoraj firma poinformowała, że dostała zielone światło od Komisji Europejskiej. Sfinalizowanie umowy już w przybliżonej dacie 1 kwietnia 2022 r.

Play dostał zielone światło od Komisji Europejskiej i przejmie UPC Polska

 

Prezes zarządu P4 Sp. z o.o. - Jean Marc Harion, wydał również swoje oświadczenie, które brzmi następująco: "Pozytywna decyzja Komisji Europejskiej daje zielone światło do sfinalizowania transakcji i stworzenia zupełnie nowej jakości dzięki połączeniu najlepszych usług mobilnych, stacjonarnych i telewizyjnych na polskim rynku telekomunikacyjnym. Koncentrujemy się na przygotowaniu integracji Play i UPC oraz bardzo cieszymy się na współpracę z zespołem UPC. W tych trudnych i niepewnych czasach Play i UPC już pokazały, że łączą siły, aby wspierać obywateli Ukrainy. A wkrótce wykorzystamy potencjał obu organizacji do realizacji naszego strategicznego celu, jakim jest stworzenie silnego operatora konwergentnego w Polsce."

P4 nie ukrywa, że przejęcie otworzy nowe możliwości w zakresie wdrażania usług mobilnych i szerokopasmowych. Istotną kwestią jest tutaj internet stacjonarny, bo choć nie wiemy jak wypada na tle innych rozwiązań w Polsce, cenowo Play konkuruje z największymi. Pakiet 600 Mb/s (60 Mb/s wysyłania) z routerem Wi-Fi kosztuje miesięcznie (po rabatach) 60 zł, co jest kwotą mniejszą niż na przykład w Vectra. Czy przez podwyżkę, jaką planuje Vectra ludzie przesiądą się na Play? Tego nie wiemy, ale wychodzi na to, że to właśnie do P4 odejdą niezadowoleni klienci.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Play przejmuje UPC Polska. Jest zgoda Komisji Europejskiej

 0