Playerunknown`s Battleground oficjalnie zapowiedziany na PlayStation 4

Playerunknown`s Battleground oficjalnie zapowiedziany na PlayStation 4

Playerunknown's Battlegrounds w wersji na PlayStation 4 był obiektem spekulacji od wielu miesięcy. Posiadacze konsoli Sony do pewnego czasu mogli jedynie przyglądać się, jak użytkownicy pozostałych platform grają w bijącego rekordy popularności battle royala. Jednak ostatecznie po wycieku PUBG w PS Store wreszcie doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia wydania dedykowanego PlayStation 4. Playerunknown's Battleground trafi do sprzedaży za niespełna miesiąc, a dokładniej 7 grudnia. Zamówienia przedpremierowe możemy już składać w oficjalnym sklepie PlayStation, a cena wynosi 120 złotych, czyli biorąc pod uwagę konsolowe stawki, nie jest to jakoś szczególnie wysoka kwota. PUBG zawita na PS4 ze wszystkimi najważniejszymi poprawkami obejmującymi wydajność, na którą narzekali posiadacze Xbox One oraz co równie istotne - trzema mapami: Erangel, Miramar i Sanhok.

PUBG pojawi się na PS4 dokładnie 7 grudnia. Na start posiadacze tej konsoli dostaną wszystkie trzy mapy dostępne w grze.

Deweloperzy na starcie zaproponują nam m.in. system rankingów oraz pucharków. Warto podkreślić, iż PUBG trafi do sprzedaży w kilku wersjach — pudełkowej (w zestawie znajdziemy wyłącznie płytę z grą), cyfrowej Looter’s Digital Edition (zawiera podstawowe wydanie), Survivor’s Digital Edition (oprócz battle royala znajdziemy też Vikendi Event Pass, 2,300 G-Coin Pack i 20,000 BP) oraz Champion’s Digital Edition (najlepsze dodatki w postaci Vikendi Event Pass, 6,000 G-Coin Pack i 20,000 BP). Sony nie zapomina także o fanach serii Uncharted czy The Last of Us, którzy jeżeli złożą zamówienie przed premierą, otrzymają całkowicie za darmo strój Nathana Drake'a i plecak Ellie do wykorzystania w Playerunknown's Battlegrounds.

Decyzja o wydaniu PUBG również na najpopularniejszą konsolę na świecie wydaje się logiczna. Dzięki temu we wspomnianego battle royala mogą grać prawie wszyscy oprócz posiadaczy Nintendo Switch (na to urządzenie port raczej nie jest w planach). Nie wiemy, czy posiadacze PlayStation 4 i Xbox One będą mogli grać ze sobą w ramach rozgrywki crossplay, która jest dostępna w konkurencyjnym Fortnite. Wydaje się to fajną opcją, aczkolwiek w tym przypadku należy poczekać na ewentualny ruch Sony i Microsoftu. Tymczasem pozostaje mieć nadzieję, że PUBG sprzeda się w równie wysokim nakładzie co na komputerach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Playerunknown`s Battleground oficjalnie zapowiedziany na PlayStation 4

 0