PlayerUnknown`s Battlegrounds na telefon? - poznajcie Terminator 2

PlayerUnknown`s Battlegrounds na telefon? - poznajcie Terminator 2

Oczywiste było, że wielki sukces PlayerUnknown’s Battlegrounds przełoży się na powstawanie dziesiątek gier bardzo podobnych, wręcz klonów. Jednak czy spodziewał się ktoś PUBG-a na urządzenia mobilne?

Ostatnio pisaliśmy, że sukces PlayerUnknown’s Battlegrounds przełożył się na powstanie, chociażby Fortnite Battle Royale. Zapewne produkcji z tego gatunku już wkrótce zacznie ukazywać się znacznie więcej – deweloperzy zauważyli, że jest to niezwykle chciany i lubiany tryb. Stąd też spodziewać możemy się powstawania coraz to kolejnych gier opartych na rozgrywce battle royal. Jednak czy ktokolwiek z was spodziewał się klona PUBG-a na telefony? Tak, dobrze przeczytaliście – Chińczycy stworzyli grę na urządzenia mobilne łudząco przypominającą popularne Battlegrounds. Czy Terminator 2, bo tak nazywa się produkcja, o której mowa, podbije mobilny rynek? Jak to bywa w przypadku aplikacji mobilnych – będzie ciężko, jednak o tej grze z pewnością jeszcze usłyszymy.

Terminator 2 – klon PUBG-a na telefon? Czy to naprawdę ma prawo bytu?

Przyglądając się rozgrywce, nie trudno jest dostrzec, że gra to prawie stuprocentowe odwzorowanie PlayerUnknown’s Battlegrounds. Mimo słabszej, o wiele słabszej grafiki wszelakie elementy gameplayowe zostały wręcz sklonowane. Przykładem może być strefa – niezmieniony został nawet kolor śmiercionośnego okręgu. Łudząco podobne są również budynki, sposób poruszania się, przedmioty i postacie. Podobno gra na jednym serwerze obsługiwać ma do 50 graczy, na powyższym filmie maksymalnie widzimy jednak jedynie 11 – świadczyć to może, że mapa będzie z pewnością zdecydowanie mniejsza od PC-towych wersji gier battle royal. Terminatorem 2 zajmuje się studio NetEase – partner Blizzarda, który obsługuje produkcje takie jak Hearthstone, World of Warcraft i StarCraft 2 w Chinach. Dotychczas o samej „telefonowej” wersji PUBG-a wiemy niewiele, jednak spekulować można, że gdy gra osiągnie sukces w Chinach, szybko pojawi się również na rynku Europejskim. W mojej opinii rynek mobilnego grania nie jest zbyt popularny i nie wydaję mi się, aby Terminator 2 zyskał wielu fanów – mogę się jednak mylić, dlatego chciałbym Was zapytać, czy wy pogralibyście w klona PUBG-a na telefon?

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayerUnknown`s Battlegrounds na telefon? - poznajcie Terminator 2

 0