PlayerUnknown’s Battlegrounds pojawi się na Xbox One 12 grudnia.

PlayerUnknown’s Battlegrounds pojawi się na Xbox One 12 grudnia.

Posiadacze konsoli Xbox One już niedługo doczekają się swojego portu PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), który pojawi się w serwisie Xbox Live w ramach usługi Xbox Game Preview.

PlayerUnknown’s Battlegrounds jest pierwszoosobową strzelanką multiplayer typu Battle Royale, w której duża grupa graczy zostaje wrzucona na ogromny zamknięty teren i walczy ze sobą do momentu, kiedy przy życiu zostanie tylko jeden z nich. Codziennie na polu bitwy pojawia się do dwóch milionów graczy (według danych serwisu Steam), a liczba ta zostanie z pewnością zwiększona wraz z pojawieniem się gry w ramach Xbox Game Preview, czyli jako „gra w produkcji”. Studio Bluehole planuje skorzystać z doświadczeń zdobytych w Steam Early Access i opierając się między innymi na pomocy ze strony graczy, stworzyć dobrze dopracowany i nieróżniący się od wersji PC-towej port. Wersja, która ma ukazać się w grudniu, będzie delikatnie różnić się od tej znanej z blaszaków, ale na szczęście to tylko chwilowe.

Najbardziej zauważalną różnicą będzie brak nadchodzącej na PC mapy „Desert”, poza tym obie gry są identyczne


Najbardziej zauważalną różnicą będzie brak nadchodzącej na PC mapy o nazwie „Desert”, która kładzie spory nacisk na wertykalizm w środowisku miejskim. Twórca gry, Brendan „PlayerUnknown” Greene, twierdzi, że pojawienie się jej na Xbox One jest kwestią czasu, a poza tym obie gry są identyczne. PlayerUnknown’s Battlegrounds zostało zapowiedziane w czerwcu na E3 i miało do nas trafić już na początku grudnia, wciąż jednak jest testowane na PC, przez co data premiery może się jeszcze opóźnić. Autor hitu został zapytany również o port tej gry na konsolę PlayStation 4, ale jego odpowiedź nie spodoba się posiadaczom tej platformy, bo Bluehole planuje skupić się głównie na rozwoju Xbox-owego portu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayerUnknown’s Battlegrounds pojawi się na Xbox One 12 grudnia.

 0