PlayStation 3 nieoczekiwanie dostało nową aktualizację

PlayStation 3 nieoczekiwanie dostało nową aktualizację

PlayStation 3 nie odniosło takiego sukcesu jak poprzednik czy PS4, które przebijają trójkę pod względem sprzedaży i popularności, ale mimo wszystko zdołało zdobyć grupę fanów. Dużym problemem dla tego sprzętu stanowił jego układ, który sprawiał problemy deweloperom pracującym nad grami multiplatformowymi. Wyposażono go za to w napęd Blu-Ray, co jak na ówczesne czasy stanowiło plus. Lata biegną jednak nieubłaganie, a w międzyczasie przeżyliśmy dwie generacje konsol, z czego ostatnia wystartowała pod koniec ubiegłego roku wraz z nadejściem PS5. O dziwo jednak Sony nie zapomina o PlayStation 3 i nieoczekiwanie dostarcza najnowszą aktualizację systemową. 4.88 to 60. łatka dla tego sprzętu, który trafił do sprzedaży w 2006 roku. Aktualizacja wymaga na dysku 200 MB wolnego miejsca.

PlayStation 3 otrzymało nową aktualizację poprawiającą wydajność systemu.

PlayStation 3 nieoczekiwanie dostało nową aktualizację

Sam patch nie wnosi żadnych nowych funkcji, tylko poprawia wydajność systemu. Jak wynika z dostępnej informacji, zastosowano nowe zabezpieczenia konsoli oraz zaktualizowano klucze szyfrujące do odtwarzacza Blu-Ray, żeby nowsze filmy działały na trójce. Co ciekawe łatka zadebiutowała na miesiąc przed planowanym pierwotnie zamknięciem sklepu PS Store dla PlayStation 3. W marcu firma potwierdziła, że ​​27 lipca zamknie cyfrowe witryny sklepowe PS3 i PSP, podczas gdy sklep Vita miał zostać zamknięty 27 sierpnia. Japoński gigant przyznaje, że utrzymanie platformy sprzedażowej dla starszych konsol jest skomplikowane i chce on skupić się na nowszym sprzęcie. Później jednak pod naporem Sony krytyki przynajmniej czasowo wycofało się z tych planów.

To nie pierwszy raz kiedy Sony dostarcza PlayStation 3 aktualizację. Poprzednia oznaczona numerem 4.87 również poprawiała ogólną wydajność systemu. Wówczas także zaktualizowano bazę kluczy Warto też docenić firmę, że po tylu latach nadal spogląda na swoje urządzenie, tym bardziej że w 2017 roku zakończono produkcję PlayStation 3, które sprzedano w nakładzie przekraczającym 87,4 mln egzemplarzy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 3 nieoczekiwanie dostało nową aktualizację

 0