PlayStation 4 obchodzi piąte urodziny. Sony zapowiada nowy zestaw

PlayStation 4 obchodzi piąte urodziny. Sony zapowiada nowy zestaw

PlayStation 4 zadebiutowało w sklepach dokładnie 15 listopada 2013 roku, jednak Europejczycy musieli poczekać na swoją kolej do 29 listopada. Wówczas miliony fanów na całym świecie dostało od Sony długo wyczekiwanego następcę PlayStation 3. Dwa lata później japońska firma zastąpiła domyślną wersję FAT, mniejszym PlayStation 4 Slim. Natomiast obecnie w zestawie znajdziemy także usprawnione pod względem technicznym i dostosowane m.in. do obsługi rozdzielczości 4K wydanie PS4 Pro. W związku z przypadającą rocznicą Sony postanowiło uczcić piąte urodziny wspomnianego PlayStation 4 zapowiadając nowy bundle pack konsoli. Od 27 listopada w sprzedaży pojawi się PlayStation 4 Slim z dyskiem 1TB oraz grą Call of Duty: Black Ops 4 w zestawie.

Dokładnie pięć lat temu na świecie pojawiło się PlayStation 4, a więc uważana przez wielu za najlepszą konsolę od czasów PS2.

PlayStation 4 obchodzi piąte urodziny. Sony zapowiada nowy zestaw

Bez wątpienia dotychczasowe dokonania czwórki wyglądają imponująco. Przez pięć lat urządzenie trafiło do rąk 86 milionów osób na całym świecie, a do tego sprzedano przeszło 777,9 mln kopii gier w wydaniach pudełkowych. Warto podkreślić, że PlayStation 4 prawie od samego początku wiedzie prym na rynku konsol, pozostawiając odwiecznego rywala w postaci Xbox One daleko za sobą. Jest to zasługa m.in. wysokich jakościowo gier ekskluzywnych pokroju serii Uncharted, The Last of Us czy ostatnio Spider-Man, których próżno szukać na urządzeniu Microsoftu. Ponadto jak wiemy PlayStation było marką na długo przed powstaniem czwórki. Niestety do niedawna brakowało kilku prostych i potrzebnych funkcji np. opcji zmiany nicku czy grania z posiadaczami innych platform, jednak jak wiemy ten stan rzeczy właśnie się zmienia. Choć o świetnym rozwiązaniu — Wstecznej Kompatybilności dostępnej na Xbox One użytkownicy czwórki nadal mogą tylko pomarzyć.

Rocznica rodzi kolejne pytania o powstającego w największej tajemnicy następcę PlayStation 4. Wielką niewiadomą pozostaje ewentualna data wydania nowej konsoli. Wielu analityków jest zgodnych, że piątka trafi do sklepów w 2020 roku, aczkolwiek jak wiemy aktualnie są to zwykłe spekulacje. Warto podkreślić, że oliwy do ognia dolały opublikowane trzy dni temu wiadomości odnośnie opatentowania przez Sony tajemniczego kontrolera, którym w rzeczywistości jest DualShock 5. Tak czy inaczej, powinniśmy świętować wspólnie z Sony, bo obecna generacja nieuchronnie ma się ku końcowi. A wy czego życzycie marce PlayStation na kolejne pięć lat?

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 4 obchodzi piąte urodziny. Sony zapowiada nowy zestaw

 0