PlayStation 4 przekroczy 100 mln sprzedanych sztuk w ciągu 12 miesięcy

PlayStation 4 przekroczy 100 mln sprzedanych sztuk w ciągu 12 miesięcy

PlayStation 4 wciąż radzi sobie bardzo dobrze na rynku, pomimo że nie jest to już produkt pierwszej świeżości. Od 2013 roku sprzedano już ponad 70 milionów konsol PS4 i liczba ta nie dość, że ciągle rośnie, to sprzedaż ma jeszcze przyspieszyć.

Lewis Ward to analityk z IDC, który uważa, że do 2019 roku Sony przekroczy sprzedaż na poziomie 100 milionów sztuk. Oznacza to, że w ciągu następnych 12 miesięcy, konsola sprzeda się w ilości 30 milionów sztuk. Póki co nie ma statystyk sprzedaży obejmujących zeszły świąteczny miesiąc, który jest najgorętszym okresem każdego roku. Eric Lempel, szef PlayStation Network  powiedział, że 2017 rok był dla Sony bardzo korzystny. Sony sprzedało więcej konsol podczas Czarnego Piątku, niż w czasie ich 22-letniej historii. Wszystko wskazuje, że ten trend utrzymał się również w okresie świątecznym.

Sony ma powody do zadowolenia. Sprzedaż PlayStation 4 wciąż się zwiększa

Dochody również skoczyły o 346%, na co złożyły się wszystkie produkty związane z PlayStation.  Przecenione zestawy zawierające gogle VR i konsole PlayStation 4 Slim 1TB, to jedne z najpopularniejszych produktów tego roku. Wchodząc w tę generację sprzętu, wiele osób dokonywało kalkulacji rynku konsol i twierdziło, że to nie ma szans na powodzenie - mówił Eric Lempel - "Jak jednak widzicie interes z PlayStation 4 kwitnie". Podczas swojego życia, poprzednia generacja, czyli PlayStation 3 osiągnęło sprzedaż na poziomie 80 milionów sztuk. PlayStation 4 jest na kursie, który sugeruje, że wynik ten zostanie pobity na długo przed pojawieniem się kolejnej generacji. Jeśli przewidywania analityków się sprawdzą, to PlayStation 5 nie pojawi się przed 2021 rokiem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 4 przekroczy 100 mln sprzedanych sztuk w ciągu 12 miesięcy

 0