PlayStation 4 wciąż sprzedaje się bardzo dobrze. Sony prezentuje wyniki

PlayStation 4 wciąż sprzedaje się bardzo dobrze. Sony prezentuje wyniki

PlayStation 4 to konsola, która mimo pięciu lat na karku, nadal cieszy się sporym zainteresowaniem wśród konsumentów. Jak wynika z raportu finansowego przedstawionego przez Sony, firma podniosła prognozy sprzedaży PlayStation 4 w bieżącym roku fiskalnym z pierwotnych 16 milionów do 17,5 mln kopii. Decyzja jest spowodowana wysokim zapotrzebowaniem rynkowym. W ostatnim kwartale Sony rozesłało do sklepów 3,9 milionów sztuk, aczkolwiek tutaj rozeszło się o 300 tysięcy mniej kopii niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Oznacza to, że Sony niekoniecznie musi zaserwować nam jakieś konkretne obniżki cen PS4. Ogółem sprzedaż gier osiągnęła poziom 75,1 mln kopii i jest wyższa niż w analogicznym okresie poprzedniego roku, co pozwoliło na 27% wzrost przychodów płynących z gier wideo. 

Sony podniosło prognozy sprzedaży PS4 w obecnym roku fiskalnym z 16 mln do 17,5 milionów sztuk.

PlayStation 4 wciąż sprzedaje się bardzo dobrze. Sony prezentuje wyniki

Liczba abonentów usługi PlayStation Plus również wzrosła z 33,9 milionów do 34,3 mln osób, a ilość gier sprzedanych w formie cyfrowej wyniosła 28% i jest to spadek w porównaniu do 43% z pierwszego kwartału 2018 roku. Niestety Sony nie zdradziło, ile konkretnie sprzedało egzemplarzy najnowszego tytułu dedykowanego PS4, czyli Spider-Mana. Szacuje się, że produkcja w ciągu pierwszych trzech dni po premierze trafiła do 3,3 miliona ludzi na całym świecie, co czyni ją jednym z najlepiej sprzedających się produktów w historii PlayStation. Wyniki powinny być jeszcze lepsze w momencie debiutu ekskluzywnego dla PS4 i oczekiwanego przez fanów The Last of Us Part 2, które w sklepach pojawi się najpóźniej do końca 2019 roku.

PlayStation 4 bez wątpienia notuje wyśmienite wyniki, sprzedając się w łącznej liczbie 86 milionów egzemplarzy, co przybliża Sony do osiągnięcia wymarzonych 100 mln kopii. Urządzenie przebiło też dokonania poprzednika PlayStation 3 (83,8 mln łącznie sprzedanych kopii). Dobra kondycja czwórki rodzi pytanie o ewentualny przyspieszony debiut PlayStation 5, które według analityków może pojawić się na rynku nawet w nadchodzącym roku. Jednak zważywszy na opublikowane statystyki i bardzo dobrą kondycję PS4, wydaje się to mało realny scenariusz. Obecnie japoński producent może skupić się na opracowywaniu piątki i wypuszczeniu jej w momencie, kiedy branża nasyci się aktualną generacją sprzętu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 4 wciąż sprzedaje się bardzo dobrze. Sony prezentuje wyniki

 0