PlayStation 4 z opcją Wstecznej Kompatybilności?

PlayStation 4 z opcją Wstecznej Kompatybilności?

Już niebawem posiadacze konsoli Sony mogą dostać jedną z bardziej interesujących opcji dostępnych w Xbox One, na którą czekali od dość długiego czasu.

Wsteczną Kompatybilnością dostępną na Xbox One, Microsoft zaskarbił sobie serca sporej ilości osób. Natomiast fani PlayStation mogą jedynie ze smutkiem patrzeć jak posiadacze konkurencyjnej platformy grają w wiele klasyków dostępnych niegdyś na rynku (7 czerwca oferta poszerzy się o m.in. kultowe GTA: San Andreas). Japończycy stosowali nieco inną taktykę, a więc okresowe wypuszczanie remasterów w cenie nowej gry. Gwoździem do trumny tego pomysłu miała być ubiegłoroczna wypowiedź szefa Sony o braku potrzeby implementacji go w PS4. Niestety firma jest nastawiona negatywnie do wielu koncepcji, a idealnym tego przykładem jest fiasko rozmów na temat cross-playu z Xboxem.

Już wkrótce PlayStation 4 może otrzymać Wsteczną Kompatybilność z poprzednią generacją

PlayStation 4 z opcją Wstecznej Kompatybilności?

Teraz jednak korporacja zdaje się dostrzegać rosnący trend na granie w klasyczne remastery i widząc istotę rozwiązania obecnego w Xbox One. Według przecieków pochodzących od Marcusa Sellarsa (człowieka, który pierwszy potwierdził istnienie Spyro Reignited Trilogy) PS4 wkrótce otrzyma funkcję kompatybilności z wybranymi produkcjami z PlayStation 3. Oczywiście działałoby to na identycznej zasadzie jak w przypadku konkurencyjnej konsoli. Dodatkowo jeden z użytkowników zauważył dziwny błąd w sklepie PS Store — pojawiła się w nim zakładka Best Of PS3. Trzeba przyznać, że całość trochę kłóci się z wiadomościami o powolnym końcu czwórki, aczkolwiek może wprowadzenie takowej opcji jest odpowiednim zwieńczeniem tej dla wielu wspaniałej przygody z obecną generacją?

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 4 z opcją Wstecznej Kompatybilności?

 0