PlayStation 4 ze świetnymi wynikami finansowymi za ostatni kwartał

PlayStation 4 ze świetnymi wynikami finansowymi za ostatni kwartał

Poznaliśmy wyniki finansowe Sony, które obejmują okres od 1 kwietnia do 30 czerwca bieżącego roku. Raport skupia się przede wszystkim na sprzedanych jednostkach PlayStation 4, stanowiących jedno z istotniejszych źródeł przychodów japońskiej firmy. Z danych wynika, że do sprzedawców detalicznych na całym świecie trafiło 3,2 miliona sztuk tej konsoli, co daje łączną ilość 82,2 mln egzemplarzy (trzy miesiące temu wartość zatrzymała się dokładnie na 79 milionach). Mimo że jest to dobry wynik, to jednak dostawy PlayStation 4 zmniejszyły się o 100 tysięcy kopii w stosunku rok do roku, choć jest to raczej naturalne, skoro urządzenie ma już swoje lata na karku. Z kolei przychody z roku na rok ulegają znacznemu wzrostowi, plasując się na poziomie 472 miliardów jenów, głównie dzięki sprzedaży gier w wersji cyfrowej. Zysk operacyjny również wzrósł do 83 miliardów jenów.

Łączna liczba rozesłanych egzemplarzy PlayStation 4 wynosi obecnie 82,2 mln sztuk.

PlayStation 4 ze świetnymi wynikami finansowymi za ostatni okres

Co ciekawe, przewidywania dla rozesłanych egzemplarzy konsoli zwiększono do 17 milionów kopii względem 16 mln sprzed trzech miesięcy. Tym samym łączna ilość sprzedanych PS4 powinna wynieść 96 milionów do marca 2019 roku. Włodarze Sony oczekują zwiększonych przychodów głównie dzięki zainteresowaniu grami. Notabene usługę PlayStation Plus aktywowało dokładnie 33,9 milionów ludzi na całym świecie (statystyki pochodzą z ubiegłego miesiąca). O dziwo jest to spadek względem marca 2018 roku, kiedy to baza graczy wynosiła 34,2 mln. Redukcja ta może stanowić małe zaskoczenie zważywszy na fakt, że abonament jest wymagany do uruchomienia multiplayera, a w ramach PS Plus co miesiąc proponowane są w pełni darmowe produkcje.

Potencjalny spadek zainteresowania kupnem PlayStation 4 nie powinien jednak stanowić większego zdziwienia, albowiem obecna generacja, chcąc nie chcąc, zmierza powoli do końcowego etapu swego życia. Coraz częściej wspomina się o następcach czwórki i Xboxa One niż kolejnych nowinkach obejmujących aktualny sprzęt. I choć Sony dzielnie milczy w kwestii PlayStation 5, tak Microsoft ustami szefa marki niejednokrotnie mówił, że prace nad Xbox Scarlett idą pełną parą, a sama konsola zaproponuje wiele interesujących nowości, stawiając na wielką rodzinę urządzeń, z czego jedno może być oparte na technologii w chmurze. W przypadku PS4 spekuluje się raczej o implementacji nowości pokroju zmiany nicku czy wstecznej kompatybilności, czyli czegoś, co konkurencja ma od dawna. Niemniej końcówka obecnej generacji i początek nowej zapowiadają się na ciekawą walkę między odwiecznymi rywalami.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 4 ze świetnymi wynikami finansowymi za ostatni kwartał

 0