PlayStation 5 bez blokady regionalnej i ze wsparciem dla PS Now

PlayStation 5 bez blokady regionalnej i ze wsparciem dla PS Now

PlayStation 5 zadebiutuje na rynku już w najbliższy czwartek, 12 listopada (Europa, w tym i Polska, musi poczekać do 19 listopada), w związku z tym Sony opublikowało duży FAQ odpowiadający na wiele pytań odnośnie konsoli i jej możliwości. Znajdziemy tu kilka ciekawych i nowych szczegółów na temat next-gena japońskiej firmy i okazuje się choćby, że pozwoli on na granie w więcej produkcji niż się pierwotnie wydawało. Zacznijmy od tego, że konsola nie będzie posiadać blokady regionalnej, co oznacza, że pozwoli uruchamiać bez żadnych problemów tytuły wydawane w innych krajach. Jest to świetna informacja, szczególnie z perspektywy graczy szukających perełek, które nie ukazują się na naszym rynku, choćby prosto z Japonii.

 Sony opublikowało duży FAQ odpowiadający na wiele pytań odnośnie konsoli PlayStation 5 i jej możliwości.

Sony zdradziło także, że PS5 wspierać będzie także serwis do grania w chmurze, PlayStation Now, co oznacza, że konsola obsłuży więcej starszych gier PlayStation niż się dotychczas wydawało. PS Now pozwala na pobieranie i streamowanie wybranych tytułów z PS4, ale również granie w chmurze w gry z PS3 i PS2. Mamy więc nadzieję, że wraz z nadejściem nowej generacji, serwis ten w końcu oficjalnie zadebiutuje także w Polsce i nie będziemy musieli już kombinować, by z niego skorzystać. Warto także przypomnieć, że Sony wcześniej już potwierdziło, że większość z przeszło 4000 tytułów PS4 zadziała na PS5, a pierwsze testy pokazują, że wsteczna kompatybilność w tym przypadku działa naprawdę dobrze i starsze produkcje działają jeszcze lepiej na nowej konsoli. Poza tym, subskrybenci PlayStation Plus otrzymają dostęp do niektórych hitów z PS4 na PS5 za sprawą PlayStation Plus Collection.

FAQ ponadto ujawnia, że cross-generacyjny multiplayer będzie działać domyślnie na nowej konsoli, pozwalając nam bawić się razem z użytkownikami poprzedniej generacji.To do deweloprów należeć będzie decyzja, czy rozdzielić graczy na poszczególnych generacjach. PlayStation Plus działać będzie na dotychczasowych zasadach, co oznacza, że będziemy otrzymywać dwie darmowe gry na PS4 co miesiąc, ale Sony z czasem będzie regularnie dodawać gry na PS5. Pierwszą z nich jest Bugsnax. Na premierę PS5 dostępne będzie tylko w białej wersji i na razie Sony nie planuje innej, ale z czasem zamierza wypuścić nowe warianty kolorystyczne pada DualSense. Jak już zapewne wiecie, na starcie nie można będzie rozszerzyć pamięci wewnętrznej za pomocą wewnętrznego dysku SSD, a konsola nie wspiera też rozdzielczości 1440p, co jest rozczarowujące z punktu widzenia użytkowników z takimi monitorami. Obsługa HDR ogranicza się zaś do HDR10, co oznacza, że nie uświadczymy Dolby Vision lub HDR10+. Ba, zabraknie nawet wsparcia dla Dolby Atmos.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 5 bez blokady regionalnej i ze wsparciem dla PS Now

 0