PlayStation 5 jednak nie wspiera 8K? Sony usuwa oznaczenie z pudełek

PlayStation 5 jednak nie wspiera 8K? Sony usuwa oznaczenie z pudełek

Sony reklamowało PlayStation 5 jako konsolę, która będzie w stanie odpalić gry w rozdzielczości 8K. Po latach nie doczekaliśmy się jednak tego i trzeba zadowolić się 4K. Firma z Japonii doszła do wniosku, iż nie ma sensu reklamować sprzętu gotowego na 8K i usunęło to oznaczenie z pudełek.

Na opakowaniach PS5 widniało dumnie logo 8K, które sugerowało, że urządzenie jest w stanie zapewnić taką rozdzielczość. Do wyboru mamy jednak 4K i nie było sensu dalej w ten sposób reklamować konsoli. Sony Interactive Entertainment po cichu usunęło więc z opakowania PlayStation 5 oznaczenie 8K. Nie jest jasne, kiedy dokładnie wprowadzono nowe opakowanie, ale firma wypuściła na rynek w listopadzie zeszłego roku model PS5 Slim z napisem 8K.

Sony usunęło logo ze złotym napisem 8K z pudełek PS5.

Zmiana oczywiście nie dokona się natychmiast, ponieważ sklepy dysponują zapasami magazynowymi ze starym pudełkiem, a Amazon oraz Walmart i zapewne większość sklepów na świecie dalej sprzedaje PS5 z oznaczeniem 8K na opakowaniu.

Z drugiej strony w sklepie Sony PlayStation Direct nie znajdziemy już PS5 zapakowane w nowym pudełku. Warto przypomnieć, iż już w lipcu 2020 r. Sony zaczęło oznaczać telewizory obsługujące 8K i 120 kl./s jako „gotowe na PS5”.

„PS5 jest w momencie premiery kompatybilne z wyświetlaczami 8K, a po przyszłej aktualizacji oprogramowania systemowego będzie w stanie wyświetlać rozdzielczości do 8K, gdy zawartość będzie dostępna, przy obsługiwanym oprogramowaniu” – oznajmiło Sony przed debiutem konsoli w listopadzie 2020 roku.

Jak zauważył John Linneman z redakcji Digital Foundry istnieje jedna gra The Touryst zdolna do działania w 8K, ale jest pewien problem. Otóż Sony nigdy nie aktywowało opcji wysyłania sygnału 8K.

Jest szansa, że napis wróci wraz z premierą PS5 Pro, który może być w stanie obsłużyć taką rozdzielczość.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 5 jednak nie wspiera 8K? Sony usuwa oznaczenie z pudełek

 0