PlayStation 5 jest lepszym sprzętem do grania niż PC – uważa przedstawiciel Sony

PlayStation 5 jest lepszym sprzętem do grania niż PC – uważa przedstawiciel Sony

Wojna o to, która platforma jest lepsza do grania trwa od lat i nie widać, żeby spór ten zdołano rozstrzygnąć na korzyść którejkolwiek ze stron. Nic dziwnego, bo granie zarówno na komputerach jak i konsolach ma swoje zalety oraz wady. Tymczasem oliwy do ognia dolał przedstawiciel Sony twierdząc, iż PlayStation 5 to lepsze narzędzie do grania od PC.

PS5 to lepsza platforma do grania od PC, uważa przedstawiciel Sony

Hideaki Nishino, starszy wiceprezes ds. doświadczenia platformy w Sony Interactive Entertainment, w wywiadzie udzielonym Nikkei Asia powiedział, że PlayStation 5 pozostaje aktualnie lepszą platformą do gier w porównaniu z PC. Nie zmienia tego nawet fakt, że w większość produkcji AAA musimy grać na konsolach w 30 klatkach na sekundę, natomiast na komputerach takiego ograniczenia nie ma, no, chyba że spowalnia nas sam sprzęt jaki mamy. Niedawno opublikowany materiał z GTA 6 sugeruje, że Rockstar może celować w 30 klatek na sekundę na wszystkie konsole obecnej generacji.

Hideaki Nishino powiedział, że PlayStation 5 to lepsze rozwiązanie do grania niż komputer.

PlayStation 5 jest lepszym sprzętem do grania niż PC – uważa przedstawiciel Sony
 

Z drugiej strony przedstawiciel Sony słusznie zauważył, że PS5 jest łatwiejsze w konfiguracji dla graczy zainteresowanych wyłącznie graniem w gry, a nie robieniem na urządzeniu innych rzeczy. Nie muszą martwić się o inne kwestie obecne na PC, jak choćby czy dany tytuł im pójdzie, w jakich ustawieniach i czy będzie działał prawidłowo. Krótko mówiąc, odpalasz grę i grasz.

Komputer gamingowy to droższy wydatek w przeciwieństwie do konsoli

Nishino dał do zrozumienia, że wydawanie pieniędzy i czasu na zbudowanie komputera do gier przynosi satysfakcję tylko entuzjastom takiego sprzętu. Jasne, zakup konsoli jest tańszy niż zbudowanie PC wyższej wydajności.

Jednak konsola Sony została zaprojektowana jako system rozrywki z podzespołami, których nie wymienimy czy nie rozbudujemy poza dyskiem SSD, podczas gdy komputer może być używany do dodatkowych celów, takich jak praca i nauka, a z czasem można zastosować mocniejsze komponenty. Tutaj trzeba czekać na model PS5 Pro.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 5 jest lepszym sprzętem do grania niż PC – uważa przedstawiciel Sony

 0