PlayStation 5 ma problem z pobieraniem gier i aplikacji. Pomaga reset konsoli

PlayStation 5 ma problem z pobieraniem gier i aplikacji. Pomaga reset konsoli

Konsole od zawsze cierpiały na tak zwane problemy wieku dziecięcego. Pod tym stwierdzeniem kryją się po prostu usterki, wynikające z pierwszego projektu danego urządzenia, który często bywa bardziej wadliwy, niż powinien. Tak było między innymi z PlayStation 4, Xbox One i jest już z Xbox Series X oraz S, o czym świadczą liczne wpisy na Reddicie. Niestety, problemów wieku dziecięcego prawdopodobnie nie ustrzegła się również najnowsza konsola Sony. O wielu prawdopodobnie dopiero się dowiemy, bo od wczoraj PlayStation 5 jest dostępne w kilku wybranych krajach, a do Europy trafi dopiero 19 listopada. Jednak już teraz wiadomo między innymi o usterce, przez którą nie da się pobierać gier i aplikacji z PlayStation Store. Co gorsze, wygląda na to, że jedynym rozwiązaniem jest przywrócenie konsoli do stanu fabrycznego.

Wygląda na to, że jeden z problemów PlayStation 5 dotyczy pobierania gier i aplikacji z PlayStation Store.

Usterka została zauważona między innymi przez amerykański serwis IGN. Z opublikowanego tekstu dowiadujemy się, że wystąpiła ona u przynajmniej trzech redaktorów tej strony, którym udało się zakupić PlayStation 5. Problem sprawia, że niemożliwe staje się pobranie gry lub aplikacji z PlayStation Store. Dana pozycja trafia na listę elementów oczekujących na pobranie lub po prostu pojawia się błąd pobierania. W obu przypadkach nie da się tego w żaden sposób obejść. Pobierania nie da się wznowić ani anulować. W prywatnej bibliotece gier pojawia się jedynie informacja o posiadaniu danej gry lub aplikacji, a po przejściu do PlayStation Store dowiadujemy się, że daną pozycję trzeba dopiero kupić. Tym samym lądujemy w zamkniętym kole bez żadnego wyjścia. Na ten moment jedynym rozwiązaniem jest przywrócenie ustawień fabrycznych konsoli i tym samym usunięcie wszystkich pozycji, które udało nam się już pobrać.

Pierwsze doniesienia mówiły o tym, że problem dotyczy jedynie gry Call of Duty: Black Ops Cold War, ale już teraz wiadomo, że wystąpił również w przypadku innych pozycji, jak chociażby Godfall, Demon’s Souls, Spider-Man: Remastered, Sackboy: A Big Adventure, a nawet aplikacji Disney+. W tej chwili nie wiadomo, co dokładnie powoduje usterkę i czy dotyczy ona tylko konkretnej wersji konsoli. Przywrócenie ustawień fabrycznych jest na ten moment jedynym rozwiązaniem. Na szczęście większość graczy donosi, że po zresetowaniu PlayStation 5 problem już się u nich nie powtórzył i bez problemu można pobierać wszystkie gry i aplikacje, które na ten moment nas interesują. Sony, póki co, nie skomentowało tej sprawy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 5 ma problem z pobieraniem gier i aplikacji. Pomaga reset konsoli

 0