PlayStation 5 na pewno nie pojawi się w ciągu 12 miesięcy

PlayStation 5 na pewno nie pojawi się w ciągu 12 miesięcy

Sony niedawno ujawniło pierwsze oficjalne szczegóły dotyczące następcy PlayStation 4. Z istotnych nowinek warto wspomnieć o wsparciu dla rozdzielczości 8K, ray-tracingu, obecności szybkiego dysku SSD czy wreszcie wstecznej kompatybilności z PS4. Termin debiutu wyczekiwanej konsoli był jednak ogromną niewiadomą dla fanów marki - teraz japońska firma potwierdziła, że nie powinniśmy oczekiwać debiutu PlayStation 5 przez co najmniej 12 miesięcy, a więc urządzenie na pewno nie trafi do sklepów przed majem 2020 roku. Dalej istnieje szansa, że konsola zostanie zaprezentowana jeszcze w tym roku, a w sklepach pojawi się na przykład jesienią kolejnego. Okres ten pokrywa się z prognozami większości branżowych analityków.

PlayStation 5 na pewno nie trafi do sprzedaży w najbliższych 12 miesiącach. 

PlayStation 5 na pewno nie pojawi się w ciągu 12 miesięcy

Wydaje się to sensownym posunięciem ze strony Sony, bo chociaż czwórka niechybnie zmierza do końca swego żywota, co wielokrotnie potwierdzali przedstawiciele japońskiej firmy, to jednak otrzyma ona jeszcze kilka interesujących gier np. The Last of Us Part 2. PlayStation 4 do tej pory sprzedawało się rewelacyjnie, ale w minionych miesiącach zainteresowanie sprzętem nieco spadło i zgodnie z danymi w 2018 roku do rąk użytkowników trafiło 17,8 mln sztuk PS4 i jest to gorszy rezultat względem 19 milionów sprzedanych konsol w analogicznym 2017 roku. Oczekuje się, iż w przyszłym roku przychody Sony płynące z branży gier spadną o 10 procent, ma to mieć związek m.in. z brakiem głośnych gier na PS4 oraz braku konferencji Sony podczas czerwcowych targów E3.

PlayStation 5 na pewno nie pojawi się w ciągu 12 miesięcy PlayStation 5. Sony zdradziło pierwsze szczegóły o następcy PS4

Ogółem do 31 marca 2019 roku na rynek dostarczono łącznie 96,8 mln egzemplarzy PlayStation 4, jak więc widzimy do przekroczenia wyczekiwanego przez Sony poziomu 100 milionów sztuk brakuje już doprawdy niewiele i wszystkie znaki wskazują na to, iż uda się wspomnianą barierę przebić. Tym bardziej, że do marca 2020 roku Japończycy planują dostarczyć do sklepów 16 mln egzemplarzy swojej konsoli. Nie można też nie wspomnieć, że dział gier to nadal segment pozwalający Sony generować niemałe przychody, a flagowa usługa PlayStation Plus posiada 36,4 mln aktywnych subskrybentów, co daje wzrost o 100 tysięcy względem wcześniejszego kwartału.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 5 na pewno nie pojawi się w ciągu 12 miesięcy

 0