PlayStation 5 najlepiej sprzedającą się konsolą w USA w historii

PlayStation 5 najlepiej sprzedającą się konsolą w USA w historii

Firma analityczna NPD Group podzieliła się statystykami, z których wynika, że PlayStation 5 jest najszybciej sprzedającą się konsolą w Stanach Zjednoczonych w historii, biorąc pod uwagę okres pięciu miesięcy od premiery. Mat Piscatella, dyrektor wykonawczy organizacji, napisał na Twitterze, że najnowsza konsola Sony znalazła się na szczycie zarówno w zestawieniu liczby sprzedanych egzemplarzy, jak i w rankingu wypracowanych przychodów. Jest to sytuacja tym ciekawsza, że od kiedy tylko PlayStation 5 trafiło na rynek, ciągle występują problemy z produkcją kolejnych egzemplarzy i z ich dostępnością w sklepach. Konsolę niełatwo kupić praktycznie niezależnie od długości i szerokości geograficznej.

PlayStation 5 trafiło na szczyt najlepiej sprzedających się konsol w pięciu miesiącach po premierze. Jednak najpopularniejszymi platformami w Stanach Zjednoczonych w historii pozostają Nintendo Wii oraz Switch.

NPD Group nie poinformowało o dokładnych wynikach. Nie wiadomo, ile egzemplarzy PlayStation 5 trafiło do tej pory na amerykański rynek ani jaki przychód osiągnęło Sony z ich sprzedaży. Wiemy natomiast, że drugą co do popularności konsolą w Stanach Zjednoczonych jest nie Xbox Series X, lecz Switch. W marcu była to najlepiej sprzedająca się platforma w USA. Piscella dodał ponadto, że obie konsole obecnej generacji cieszą się większą popularnością w wersji z napędem optycznym (przypomnijmy, że zarówno PlayStation 5, jak i Xbox Series można kupić także w tańszym wariancie, pozbawionym czytnika Blu-ray).

Amerykanie w marcu bieżącego roku wydali na konsole 680 milionów dolarów. Jeszcze żaden marzec w historii nie był tak dobry. Najlepszy do tej pory - ten w 2008 roku - przyniósł 552 miliony dolarów obrotu. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się w ubiegłym miesiącu także gry i akcesoria. Łączny przychód z ich sprzedaży osiągnął astronomiczną sumę 5,6 miliarda dolarów. To aż o 18 procent więcej niż w marcu 2020 roku. Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się tytułów znalazła się polska produkcja - Outriders. Pełne zestawienie kształtuje się następująco:

  1. Call of Duty: Black Ops Cold War
  2. Monster Hunter: Rise
  3. Outriders
  4. Super Mario 3D World
  5. Marvel's Spider-Man: Miles Morales
  6. Mario Kart 8
  7. Assassin's Creed: Valhalla
  8. Animal Crossing: New Horizons
  9. Super Mario 3D All-Stars
  10. Minecraft

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 5 najlepiej sprzedającą się konsolą w USA w historii

 0