PlayStation 5 notuje ogromny wzrost sprzedaży w Europie

PlayStation 5 notuje ogromny wzrost sprzedaży w Europie

Poznaliśmy wyniki sprzedaży konsol i gier w Europie. Bez zaskoczenia prym wiedzie PlayStation 5 mogące pochwalić się ogromnym progresem, tak jak zresztą cała branża gamingowa w tej części świata.

PS5 bestsellerem w Europie

Według danych GSD (via GamesIndustry.biz) w zeszłym miesiącu w Europie sprzedano około 10,7 mln gier AAA. Oznacza to wzrost o prawie 29% w stosunku do sierpnia 2022 r. i to bez uwzględnienia popularnego Baldur’s Gate 3. Jeżeli chodzi o sprzedaż konsol na Starym Kontynencie tutaj również mamy do czynienia z progresem wynoszącym 67% rok do roku. Największa w tym zasługa PS5, które cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że aż podobno w zeszłym miesiącu brakowało egzemplarzy w magazynach. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku sprzedaż sprzętu PS5 wzrosła w sierpniu 2023 r. o 197%, co jest świetnym rezultatem.

PlayStation 5 odnotowało w Europie wzrost sprzedaży aż o 197%.

PlayStation 5 notuje ogromny wzrost sprzedaży w Europie
 

Nintendo Switch w dalszym ciągu radzi sobie wyjątkowo dobrze, biorąc pod uwagę wiek urządzenia (sprzedaż wzrosła o niecałe 1% w porównaniu z sierpniem ubiegłego roku). Jednak Xbox Series X/S nie poradziły sobie równie dobrze, a ich sprzedaż spadła o prawie 12% rok do roku. We wrześniu prawdopodobnie będzie to inna historia, gdyż Starfield ma zwiększyć zainteresowanie sprzętem Microsoftu.

W przypadku gier bestsellerem w sierpniu 2023 roku w Europie była FIFA 23, która obecnie ustępuje miejsca EA FC 2024 będącego kontynuatorem kultowej marki poświęconej piłce nożnej. Drugie miejsce zajmuje niezmordowane Grandt Theft Auto 5, które obchodzi 10. urodziny i nadal zaskakuje wysokim poziomem zainteresowania graczy.

Podium zamyka Hogwarts Legacy, a na kolejnych lokatach znalazły się m.in. Armored Core VI: Fires of Rubicon, Red Dead Redemption 2, F1 23, Diablo 4, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Dziwi dalekie miejsce Diablo 4, które przecież okrzyknięto mianem "gry roku 2023" a tu na Starym Kontynencie nie jest to najpopularniejsza produkcja, przynajmniej według statystyk GSD.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 5 notuje ogromny wzrost sprzedaży w Europie

 0