PlayStation 5 - nowe plotki odnośnie specyfikacji konsoli

PlayStation 5 - nowe plotki odnośnie specyfikacji konsoli

Wciąż czekamy na oficjalną zapowiedź PlayStation 5, ale japoński gigant ujawnił już pierwsze informacje na temat swojej kolejnej konsoli. I tak, w kwietniu dowiedzieliśmy się, że PS5 napędzane będzie przez 7 nm procesor Ryzen bazujący na architekturze Zen 2 oraz kartę graficzną Radeon Navi, która również produkowana będzie w 7 nm procesie. Sony mocno chwali się także zastosowaniem superszybkiego dysku SSD, który ma być wydajniejszy niż wszystko co obecnie dostępne jest na rynku PC. Na więcej szczegółów ze strony firmy poczekać będziemy musieli zapewne do oficjalnej prezentacji PS5, ale w sieci pojawiły się nowe plotki na temat specyfikacji tego urządzenia, które dostarczają nam wielu ciekawych informacji. Oczywiście nie są to potwierdzone dane, więc należy podchodzić do nich z przymrużeniem oka, tym bardziej, że do premiery urządzenia pozostało jeszcze zapewne przeszło rok (premiera spodziewana jest jesienią 2020 roku).

W sieci pojawiły się nowe plotki na temat specyfikacji PlayStation 5, które dostarczają nam wielu ciekawych informacji.

PlayStation 5 - nowe plotki odnośnie specyfikacja konsoli

Według najnowszych doniesień PS5 wyposażone będzie w 8-rdzeniowy i 16-wątkowy procesor Ryzen (Zen 2) o taktowaniu 3,2 GHz. Karta graficzna Navi posiadać ma z kolei 72 jednostki obliczeniowe CU (podobno będzie to podwójny układ 2x 36), po 36 shaderów na CU (łącznie 2592). Jej taktowanie wynosić ma 1,55 GHz, a na pokładzie znaleźć mamy 16 GB lub nawet 24 GB współdzielonej pamięci GDDR6. Całość przekładać ma się na moc obliczeniową wynoszącą 14,2 TFLOPSów, a warto też przypomnieć o wsparciu dla ray tracingu. Jeśli zaś chodzi o wspominany już dysk SSD, to ten oferować ma 2 TB pojemności i biorąc pod uwagę zapewnienia Sony o jego wydajności, zakładać można, że korzystać będzie on z interfejsu PCIe 4.0. Jeśli informacje te się potwierdzą, to nie tylko możemy liczyć na bardzo szybkie wczytywanie się gier, ale i w miarę komfortową pojemność, szczególnie w obliczu produkcji, który wymagają coraz więcej przestrzeni na dane.

Sony niedawno ujawniło także, że ich next-genowa konsola wspierać będzie rozgrywkę w rozdzielczości 4K przy odświeżaniu 120 Hz, a otrzymać mamy także obsługę rozdzielczości 8K. Tej jednak spodziewać należy się jedynie dla filmów/streamingu i nie ma praktycznie szans na granie w tej rozdzielczości (przynajmniej nie w nowoczesne tytuły i nieco bardziej skomplikowanej grafice). Wiemy także, że konsola będzie zapewniać wsteczną kompatybilność, co z kolei powinno ułatwić przesiadkę pomiędzy generacjami. Trzeba przyznać, że zarówno PlayStation 5, jak i Xbox Scarlett, zapowiadają się niezwykle ekscytująco i gracze PC także powinni wyczekiwać ich premiery, ponieważ to właśnie kadencje konsol przeważnie wyznaczają kolejne duże skoki w jakości oprawy wizualnej gier.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 5 - nowe plotki odnośnie specyfikacji konsoli

 0