PlayStation 5 od pierwszego dnia z obsługą Netflixa, YouTube’a i Twitcha

PlayStation 5 od pierwszego dnia z obsługą Netflixa, YouTube’a i Twitcha

Zaledwie dni dzielą nas od oficjalnej premiery PlayStation 5. Najnowsza konsola Sony trafi do pierwszych klientów 12 listopada, ale jako Europejczycy musimy na nią poczekać o tydzień dłużej, czyli do 19 listopada. Oczywiście wiele osób skupia się na jej możliwościach pod kątem gier i zapowiedzianych tytułach, ale trzeba też pamiętać, że to nie tylko maszynka do grania. Podobnie jak PlayStation 4 to także urządzenie multimedialne, które pozwala nie tylko na oglądanie filmów Blu-ray 4K Ultra HD, ale także instalowanie wielu aplikacji. Sony właśnie zdradziło, jakie z nich będą dostępne na PlayStation 5 już od pierwszego dnia. Nie ma powodów do obaw, na liście znajdują się wszystkie najpopularniejsze usługi, z których mogą chcieć korzystać także polscy użytkownicy.

Sony ujawniło listę aplikacji multimedialnych, które od pierwszego dnia będą dostępne na PlayStation 5.

PlayStation 5 - pilot bezprzewodowy

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawiła się lista aplikacji multimedialnych, które od pierwszego dnia będą dostępne na konsoli PlayStation 5. Na liście znajdują się wszystkie najpopularniejsze usługi, w tym: YouTube, Twitch, Spotify, Netflix, Amazon Prime Video oraz Apple TV. Oprócz tego znajduje się też kilka mniej znanych lub na ten moment wręcz niedostępnych w Polsce serwisów, jak chociażby Disney+, Hulu oraz Peacock. Wszystkie one będą dostępne w osobnej zakładce, przeznaczonej właśnie na treści multimedialne. Nie tak dawno Sony ujawniło wygląd interfejsu PS5 i wiemy, że ten będzie podzielony na dwa główne segmenty – gry oraz wspomniane multimedia, gdzie będziemy wybierać spośród zainstalowanych aplikacji. Do obsługi multimediów służy między innymi bezprzewodowy pilot, który jest jednym z dostępnych akcesoriów do konsoli.

Nie da się ukryć, że dla wielu osób PlayStation 5 to przede wszystkim konsola do grania. To jest jej główne przeznaczenie i w taki sposób najprawdopodobniej będzie najczęściej używana. Ale granie to nie wszystko. Co prawda dzisiaj chyba już wszystkie telewizory mają systemy Smart TV, ale nie każdy z nas ma nowoczesny model, a poza tym niektóre mogą pozostawiać wiele do życzenia. Sam mam dość nowy telewizor Samsunga, na którym nie mogę oglądać chociażby Twitcha, bo aplikacja do niego została już jakiś czas temu usunięta. Wykorzystanie do tego PS5, które planuję za jakiś czas kupić, byłoby w moim przypadku optymalnym rozwiązaniem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 5 od pierwszego dnia z obsługą Netflixa, YouTube’a i Twitcha

 0