PlayStation 5 osiąga świetną sprzedaż. Grudzień był najlepszym miesiącem dla PS5

PlayStation 5 osiąga świetną sprzedaż. Grudzień był najlepszym miesiącem dla PS5

Sony ujawniło, że PlayStation 5 od momentu premiery osiągnęło świetny wynik. Dowiedzieliśmy się też, że grudzień był najlepszym miesiącem dla next-genowej konsoli japońskiego producenta.

Sony Interactive Entertainment ogłosiło podczas targów CES 2023, że PS5 przekroczyło poziom 30 milionów sprzedanych egzemplarzy. To nie wszystko, bowiem grudzień 2022 r. był najlepszym miesiącem pod względem sprzedaży dla PlayStation 5. Sony w bieżącym roku podatkowym wysłało do sprzedawców detalicznych minimum 10,7 mln PS5. Celem pozostaje sprzedaż 18 miliona sztuk w obecnym roku. Przemawiając podczas środowej prezentacji, prezes SIE, Jim Ryan przyznał, iż konsola jest łatwiej dostępna, co oczywiście poprawia statystyki sprzedaży. Sony zapowiedziało wcześniej, że będzie chciało sprzedać kolejne 23 mln PlayStation 5 w nowym roku podatkowym rozpoczynającym się w kwietniu 2023 roku.

Sony ogłosiło, że grudzień 2022 roku był dla PlayStation 5 pod względem sprzedaży historycznie najlepszym miesiącem.

Przypomnijmy, że firma dostarczyła 3,3 miliona sztuk PS5 w II kwartale zeszłego roku zakończonym we wrześniu. Widzimy, że na razie Sony wychodzi z kryzysu wywołanego pandemią COVID-19 i kiepskiej sytuacji na rynku półprzewodników. Plan Japończyków jest ambitny, ale wierzą oni, że zostanie zrealizowany. Jak na tle Sony wypadają konkurencyjne Nintendo i Microsoft? Z danych przedłożonych Federalnej Komisji Handlu w sprawie o przejęcie Activision Blizzard wiemy, że w 2021 roku Switch zdominował rynek, osiągając sprzedaż 23,76 mln egzemplarzy.

Microsoft sprzedał 8,97 miliona sztuk Xboxów a Sony 14,7 miliona egzemplarzy PlayStation 4 i PS5. Warto wspomnieć, że przedsiębiorstwo z Kraju Kwitnącej Wiśni podobno pracuje nad ulepszonym modelem PlayStation 5. Będzie on pozbawiony wbudowanego napędu optycznego, którego zastąpi odłączany czytnik płyt Blu-ray. Użytkownicy kupujący taki sprzęt są w stanie bezproblemowo dokonać przesiadki na fizyczne nośniki danych. Nowa konsola ma zastąpić dotychczasowe wersje.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 5 osiąga świetną sprzedaż. Grudzień był najlepszym miesiącem dla PS5

 0