PlayStation 5 Pro - kolejne informacje o konsoli zdradzają m.in. datę premiery

PlayStation 5 Pro - kolejne informacje o konsoli zdradzają m.in. datę premiery

PlayStation 5 Pro nadal nie zostało oficjalnie zapowiedziane. Wiadomo, jednak kiedy urządzenie Sony powinno trafić do sprzedaży.

PS5 Pro jest obiektem licznych spekulacji od dawna. Co i rusz są udostępniane potencjalne specyfikacje oraz informacje, o ile ulepszona konsola będzie mocniejsza od modelu bazowego. Teraz, jak donosi serwis The Verge każda gra zgłoszona do certyfikacji przez Sony od sierpnia bieżącego roku będzie kompatybilna także z PlayStation 5 Pro. Źródło uważa, iż nowa konsola wyląduje na rynku we wrześniu 2024 r. aczkolwiek dokładnego dnia jeszcze nie znamy.

PS5 Pro ma zostać zaprezentowane w drugiej połowie roku i trafić do sprzedaży we wrześniu 2024 r.

Potwierdzeniem tego ma być fakt, że Sony od lat wypuszcza nowy sprzęt w okresie od września do listopada. Jeżeli chodzi o specyfikację techniczną oraz możliwości samej konsoli to rąbka tajemnicy uchyla Tom Warren i w zasadzie wszystko pokrywa się ze wcześniejszymi plotkami. PS5 Pro zostanie wyposażone w procesor o taktowaniu 3,85 GHz, czyli o 10% większym niż w zwykłym PlayStation 5.

Warto pamiętać, że przytoczona wartość dotyczy CPU działającego w specjalnym trybie "wysokiej częstotliwości", którego uaktywnić muszą sami deweloperzy ręcznie. Do ich dyspozycji będzie dodatkowa 1,2 GB pamięć. RAM ma być o 28% szybszy od tego, który umieszczono w aktualnym modelu.

Zaznaczono, iż to nie CPU a GPU zaoferuje największy skok wydajności. Karta graficzna będzie posiadać moc o 45% większą niż układ z podstawki.

PS5 Pro zostanie zaprezentowane w drugiej połowie roku. Wydanie PlayStation 5 Pro akurat jesienią nie stanowi zaskoczenia, bowiem PS5 Slim trafił do graczy właśnie w tym okresie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 5 Pro - kolejne informacje o konsoli zdradzają m.in. datę premiery

 0